Для тих, хто закоханий в Карпати, і для тих, хто готовий їх полюбити

Вічна магія Карпат. – Л.: ВД «Апріорі», 2004. – 184 с.

«Краще за гори можуть бути тільки гори», і з цим важко не погодитися, особливо якщо вам уже доводилося долати круті схили, насолоджуватись мелодійним гуркотінням гірських річок і дихати аж солодким у своїй прозорості повітрям.

 

    Книга, що побачила світ у львівському видавництві «Апріорі», безперечно, стане цікавою і для тих, кому вже пощастило пережити чарівні миттєвості, і для тих, хто про них лише мріє. «Вічна магія Карпат» – таку назву має альманах, упорядкований письменником, фотографом і, безумовно, чудовим знавцем гір Ю.Николишиним.

 

У виданні вміщені фотознімки Карпат, доповнені текстами, які дають доволі повне уявлення про їхню географію, флору та фауну. Хоча назвати світлини, вміщені в книзі, просто фотографіями – все одно, що визнати «ілюстраціями» полотна Рембрандта чи Моне. «Вічна магія Карпат» багата на справжні шедеври, які багато чим нагадують картини імпресіоністів. Зачаровує буквально кожен пейзаж: чи то сонце над Ґорґанами, чи полонина під Шпицями, озеро Несамовите чи обсерваторія на Чорногорі, з якої, за словами автора, руками можна хапати зорі.

 

Світлини вражають яскравістю і чарівливою магічністю. Так, саме магічністю – назва книги повністю відповідає її змістові. Проводячи нас найпотаємнішими стежинами, долаючи з нами найвищі вершини, захоплюючись вишуканою простотою й чистотою гірських панорам, альманах пропонує версію відповіді на питання, звідки у Карпатах годі опиратися тяжінню цих гір, сила якого сягає сотень кілометрів і незбагненно притягує біополя багатьох людей»?

Упорядник Юрій Ни­ко­лишин стверджує, що в Карпатах душа «сповнена радістю буття», і шукає причину цього. Чи це дійсно магія? Чи таке «тяжіння» зумовлене можливістю найгостріше відчути себе частиною природи, справжня велич якої виявляється саме в горах? А може, у такий спосіб людина намагається наблизитись до Творця? Чи прагне подолати власну вершину, довести собі свою таки духовну і фізичну силу? У книзі кожен знайде свою відповідь.

 

    Як би там не було, а лише магією можна пояснити те, що в Карпати людина закохується з першого погляду і назавжди. Враження від подорожі до цього казкового куточка України супроводжують усе життя. Завдяки ж видавцям альманаху поринати в незабутні спогади або ж мріяти про мандри стане ще приємніше. Висока якість поліграфічного оформлення, вдале поєднання художнього слова з професійними знімками створюють справжню атмосферу перебування в горах.

 

Тож похмурого і холодного зимового вечора заваріть собі терпкуватого чаю, загорніться в теплу ковдру, розкрийте книгу і з головою пориньте у вічну магію Карпат. Пройдіть схилами й кручами, наповніться чистим повітрям, натхненністю, злагодою власних думок і безмежним спокоєм, що дарують нам містичні гори. Якщо ці відчуття досі не відомі вам, позаяк відвідати Карпати не було нагоди, то просто отримайте насолоду від спілкування з чудовим альманахом. Бо «Вічна магія Карпат» створена «…для тих, хто закоханий в Карпати, і для тих, хто готовий їх полюбити».

Тетяна Самчинська