На роздоріжжі трьох шляхів, або Подорож «українською Естонією»

Три шляхи Закарпаттям: Путівник. – К.: Грані-Т, 2008. – 60 с.

Усім, хто пакує наплічники-валізи-торби, аби цього літа відпочити в Закарпатті, не обійтися без компактного путівника «Три шляхи Закарпаттям». Обіцяємо: ця книжечка стане незамінним кишеньковим гідом по старовинних замках, а також їхніх легендах та історіях. Ужгородський замок, Середнянський замок тамплієрів, Долина нарцисів, Мукачівський замок – це лиш невеличка частинка пам’ятних місць, про які ви дізнаєтеся з довідника, а згодом неодмінно захочете відвідати!

 

Утім, ще не так давно на українському книжковому ринку (попри великий попит) дуже слабко були представлені українські путівники. Й тепер київське видавництво «Грані-Т», видавши серію таких «помічників туриста», значною мірою покращило становище українських мандрівних філософів. Крім того, в серії було видано ілюстровані путівники, де розписано надзвичайно цікаві маршрути Києвом й Київщиною, Львовом та замками Львівщини. Однак і це, звичайно, тільки малесенька частинка того, що можна побачити в Україні!

 

Путівник «Три шляхи Закарпаттям» присвячений трьом туристичним маршрутам Закарпаття: Ужок — Перечин — Невицьке — Ужгород, Середнє — Мукачеве — Чинадієве — Свалява — Берегове, Виноградів — Королево — Іршава — Хуст — Тячів — Солотвино — Рахів — Ясіня. Беручи до уваги сучасну моду на активний і культурний відпочинок, запропоновані в путівнику маршрути мандрів старовинними селами Закарпаття зацікавлять не одного любителя автентики.

 

 

Інформація подана на досить високому рівні. Та це й не дивно, адже текст узято з незалежного культурологічного часопису «Ї». Ненав’язливі історичні замальовки гармонійно доповнені живими світлинами, крім того, до кожного з маршрутів додано невелику мапу. Разом зі світлинами й текстами, в яких автори залюблено описують шарм «краю казкової повільності», сказати б ─ «української Естонії», численні діалектизми відтворюють неповторну атмосферу регіону, завдяки якій вам неодмінно захочеться побігти на вокзал й купити квиток на найближчий потяг південно-західного напрямку. Ну, а якщо такого пориву ви собі (за браком часу, коштів тощо) дозволити не можете, то неодмінно отримаєте естетичне задоволення — зрештою, «Три шляхи…» приємно просто погортати!

 

Путівник стане добрим помічником для того, хто ще стоїть на розпутті, плануючи пункти подорожі: переглянувши ілюстрації й детальну інформацію про цікавинки, набагато простіше визначити маршрут, а також з’ясувати власні пріоритети в списку бажаних для відвідання пам’яток.

 

Словом, видання ледь не незамінне як для завзятих мандрівників, так і для туристів-початківців. От хіба що, для останніх варто було б долучити й дещицю суто практичної інформації ─ на кшталт відомостей про транспортні засоби на маршрутах, про заклади громадського харчування й місця ночівлі. Однак, як радять автори, ліпше не запам’ятовувати написане, а побачити все на власні очі. Перефразовуючи народну мудрість скажемо: краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати.

Тетяна Таланова