Де сховано ключ від втраченого раю?

*

Дара Корній, Тала Владмирова. Крила кольору хмар. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.


 

«Крила кольору хмар» – другий роман у співавторстві шановних письменниць, талановитих майстринь слова – Дари Корній та Тали Владмирової, що пишуть у жанрі «міського фентезі». Саме так характеризує свою книгу Д. Корній, на зустрічі із львівськими читачами, на якій я мав насолоду побувати і отримати весь спектр позитивних емоцій, котрі по вінця сповнюють душу вдячного читача.

 

Аделаїда, звичайна дівчина із непростою долею, що вчиться на психолога і працює у нічному клубі «Темний янгол». Несподівано дівчині відкривається таємниця її народження, вона розуміє, що «рівновага світу» та долі найрідніших для неї людей: молодшої сестри Христинки, коханого Віктора, – залежить від того, на який бік встане Аделаїда у боротьбі темних і світлих янголів…

 

Роман сповнений символізму, алегорій, легенд та притч, що створює той неперевершено особливий шарм творчості Дари Корній. Читачі відкриють для себе невідомий досі «сакральний Львів», дізнаються про Світовидове поле і магічні ворота до втраченого раю чи царства темряви.

 

Як на мене, крім невимовної естетичної насолоди, на сторінках книги можна відчути певну спорідненість «Крил кольору хмар» із філософською драмою – феєрією «Синій птах» бельгійського письменника – символіста Моріса Метерлінка.

 

Персонажі Д. Корній і Т. Владмирової, як і діти Тільтіль і Мітіль Метерлінка, рятують світ від зла, а на їхньому повному небезпек шляху зустрічаються Душа Світла, Душа Хліба, Радість Бути Добрим, та інші супутники, що мають вирішальний вплив на їх долі, мотиви вчинків.  У «Крилах» уособленням зла виступає нечестивий Господар «Темного янгола» Мечислав. Він – колекціонер закладених душ, які Аделаїда неодмінно мусить врятувати, заради світлої пам’яті бабусі Ядвіги. Але яка плата за такий двобій зі злом її очікує? Щастя, кохання, а може, життя…

 

Читайте також рецензію на книгу Дари Корній і Тали Владмирової “Зозулята зими”.

 

Древній Львів, справедливо, вважають персонажем роману, місто навіть має свого Хранителя, котрий ревно оберігає від зазіхань сторонніх. Адже світ чар відкривається тільки обраним. А щоб відчинити ворота втраченого раю, душа і помисли людини мають бути світлими, чистими, білосніжними, наче пір’їнка новонародженого янголяти, адже тепер тільки від вчинків, думок та намірів залежить те, яким стане колір його крил – світлим, темним чи таким невизначено сірим. Саме такий вибір мусить зробити Аделаїда, щоб залишитись людиною, чи може стати янголом – вершителькою доль, Володаркою світу.

 

У новому романі майстерно переплелось містичне і реальне, світле і темне… Книга спонукає до роздумів, робить душу світлішою і точно не залишить байдужими поціновувачів дійсно якісної української літератури. А ще, обов’язково подарує незабутні враження та передасть атмосферу замріяного, чуттєвого, романтичного, «гонорового красеня Львова» із п’янким, духмяним ароматом кави, мріями та вірою у краще майбуття кожного, хто «завжди залишатиметься на світлому боці миру, любові, добра».

Ігор Зіньчук

Придбати книгу.