Як зловити чупакабру?

*Надія Гуменюк. Чупакабра і чотири «мушкетери». – К.: Грані-Т, 2013. – 192 с.                                         

У жителів волинського містечка Любитівка почали гинути кури, а в бабусі Филинки зникла коза. Коли ж в учительки Орисі Трохимівни вкрали індика Індуса, причетність до цих злочинів таємничої чупакабри стала очевидною: хто ще міг подужати войовничого індика, який тримав у страху всю вулицю і від якого втікав навіть міліціонер Лось?..

.

Загадкова чупакабра налякала всю Любитівку. А тієї ночі, коли зникла коза Маруся, господиня її, баба Филинка на власні бачила, як подвір’ям стрибало волохате, хвостате й вухате чудовисько! А гуманоїдам-чупакабрикам, звісно, нема більше що робити на Землі, як телепортуватися з американської космічної бази NASA саме в Любитівку, щоб украсти Филинчину козу…

 

Саме так міркують юні детективи з повісті Надії Гуменюк «Чупакабра і чотири «мушкетери». Твір є продовженням пригод Радика та його друзів з повісті «Зустріч на Босому мосту», проте може читатися і як самостійний. Веселий, захопливий дитячий детектив підійде читачам молодшого та середнього шкільного віку. Багато дотепів, доброзичливого гумору, цікавої інформації, ситуації, які навчають і згуртовують, – тут є все, що повинна містити хороша дитяча книжка.

 

Хто ж ця загадкова чупакабра, яка з чотирьох друзів найбільше не дає спокою вигаднику Сашку?

 

«Якщо ти здатен уявити величну тварину високого зросту, спортивної статури, з сірим хутром, довгими стрункими ногами, схожу на вовка, собаку і рись водночас – то це я» – так описує себе чупакабра.

 

Проте злочини, що трапилися в Любитівці, мають куди реальнішого виконавця – саме його й викривають душа компанії Радик, шибеник Сашко, відмінник Олесь та збирачка місцевого фольклору Соломійка. Їм допомагають чотирилапі друзі – собаки Цезар та Фаня.

 

В основну сюжетну лінію авторка вплітає легенди про Любитівку, Любавин ліс, гору Мальвиху, річку Олянку, місцевих амазонянок, які боролися з турецько-татарськими набігами на рідні села, та історію черниці Стефанії, пов’язану з кам’яною капличкою. Ці розповіді не лише цікаві, а й насичені любов’ю до рідної землі й цілком органічно виглядають у дитячому творі.

 

Мова повісті легка, насичена фразеологізмами, образними порівняннями, подекуди – розмовними словами. Є спроба стилізувати мовлення героїв.

 

Надія Гуменюк відома як журналіст і письменниця, має численні відзнаки. З-поміж них –літературних конкурсів «Коронація слова», «Золотий лелека», «Ярославів вал» та ін. Як журналіст нагороджена почесним знаком Національної спілки журналістів України, відзнакою «Журналістська гідність».

 

Новий твір «Чупакабра і чотири «мушкетери» входить до серії «Сучасна дитяча проза» видавництва «Грані-Т». Варто відзначити якісне оформлення книги й гарні ілюстрації Ольги Кузнєцової.

 

Кому буде цікаво: школярам молодшого та середнього віку. Твір імовірно більше підійде хлопчикам – авторка робить акцент на героях-хлопцях. Єдина дівчинка Соломійка має чимало хлопчачого в своєму образі – вміє за себе постояти, навіть підбила око злодієві, який намагався силоміць посадити її на мотоцикл. Це образ дівчинки очима хлопців. Дарма Радик називає її Принчипесою, вона – ще одна амазонянка.

Людмила Сайко

.

Придбати книгу Надії Гуменюк «Чупакабра і чотири “мушкетери”»

 в інтернет-магазині ВсіКниги.