Просипані теплом та кавовим смаком історії

Надійка Гербіш. Теплі історії до кави. К.: БрайтСтарПаблішинг, 2012.  168 с.

Рекомендовано читати з горням теплого напою!

Зацікавити чимось у сучасному світі, як на мене, справа надто нелегка. Знайти ту квінтесенцію слів, почуттів та сюжету, яка б зачепила за щось глибинне, вимагає глибинних творчих пошуків.

На думку Надійки Гербіш, авторки книги «Теплі історії до кави», найбільш необхідними речами для сучасної Homosapiens є горня кави, щирі почуття, захоплюючі подорожі та відчуття домівки. Будьмо відверті, це уже не перша кавово-літературна спроба, проте книга, запропонована для огляду, уже встигла підтвердити свою успішність рядом відзнак. Зокрема уже чимало місяців поспіль вона тримається у «Топ-10» книгарні «Є». Здобула вона й перше місце на європейському конкурсі «Книга року», отримавши нагороду «2012 European Christian Book of the Year». «Книга як свіжий трунок на кухні української літератури. Чуттєва, чиста і дуже лікувальна», – згідно слів лідера «Народної самооборони» Юрія Луценка, який оцінив книгу як «вищий клас».

«Чоловікові, якого я люблю сильніше, ніж дорогу, книжки й вершкову каву разом узяті. Моєму рідному І.», саме цим реченням молода письменниця розпочинає свою незвичайну книгу, сповнену душевних подій, непередбачуваних завершень коротких оповідань та небанальних сюжетних ліній. Згодом у тексті зустрінемо підтвердження любові до чоловіка: «Мамо, коли я була маленькою, ти завжди казала, що я закохаюся в хорошого хлопця, але чи знала ти, що він буде найкращим?».

Це своєрідний кавовий калейдоскоп коротких оповідань на півтори сотні сторінок. Події більшості оповідань – буденні. Але насправді історії відбуваються ніби в паралельному світі, особливостей якого так бракує у сучасному світі. Герої книги закохані в життя, радіють кожній хвилині життя, розділеного з близькими та коханими, кавують та захоплюються один одним. У «Теплих історіях…» максимально зближуються поняття любові, сімейного затишку, простоти та справжності.

Авторка підбирає не лише назви оповідок, але й кожне слово, ніби малює барвами української мови свої картини життя. У книзі надзвичайно часто звучать слова: «шарфик для горнятка», «кавова пляма у записнику», «липовий чай», «шоколадно-горіхове латте», «сирний пиріг», та знаходиться підтвердження, що «насправді турбота й тепло зараз важать значно більше, ніж будь-що інше». Все ніби так просто, так натхненно та щиро…

У близькості, що не вимірюється кілометрами. У любові, яка змінила світ і продовжує змінювати його щодня…

…Достатньо просто бути поруч, усміхатися, слухати й насолоджуватися теплом і світлом…

Ексклюзивні фотографії, які читачі зможуть зустріти у книзі, авторка зробила сама, авторськими є й горнята із напоями, закутані у крихітні шарфики чашки, запашні тістечка. Теплі літери та сторінки кольору кави умить заспокоюють, лишаючи турботи й тривоги десь дуже далеко.

 

Цікава, непересічна для сучасності книга, здатна прикути до себе увагу читача. Варто відкрити це видання не лише, щоб зрозуміти, яка вона ця книга, а й пізнати корисні кавові поради. Справжність казки, перевіреної життям, – ось у чому сіль цього надзвичайного літературного внеску Надійки Гербіш.

Марія Удуд

Придбати цю книгу в інтернет-магазині «ВСІ КНИГИ».