Легенда Вільного Лицаря

Фальгаров І. В. Чорна месниця. – Л.: Каменяр, 2009. – 178 с.

Українська фантастика – надзвичайно рідкісне явище. Зазирати в майбутнє крізь призму сьогодення доступно не кожному. В часи глобальних змін, коли наука і техніка так стрімко рухаються вперед, важко сказати, яким буде життя через рік, і можна тільки уявляти, мріяти і фантазувати про те, яким буде світ через більш ніж 100 років і, головне, якою буде людина.

У пригодницькій повісті з елементами фантастики «Чорна месниця» 34-річний письменник з Бережанщини Іван Фальгаров переносить читача у далекий 2170 рік, коли людині доступні подорожі вимірами і світами. Ще у другому класі майбутній автор фантастичних романів запитав у вчителя, де можна вчитись на письменника, і так ніколи і не полишав дитячу мрію, незважаючи на слабкий зір і заборону лікарів читати і писати більше 2-3 годин на день. Та попри вади зору, а може, і завдяки їм, автор навчився бачити речі, недоступні решті людей, розпізнавати магію і чари в житті, поринати у світ фантазії.

Неймовірні картини майбутнього, невідомі світи та виміри, чітке зображення деталей заполоняють своєю реалістичністю. Повість є витвором уяви без меж.

Загалом, сюжет навряд чи вразить сучасного читача, звиклого до таємниць і інтриг, якими наповнені стандартні голлівудські фільми, але твір містить безліч історій про загадкові світи, долі людей, чари… Головний герой повісті – невразливий Арсеній Вогняний – типовий Джеймс Бонд майбутнього, хоча його ґаджети – меч вільного лицаря і захисні талісмани, які мають магічну силу. Він – здібний і талановитий вчений, що обирає шлях воїна і потрапляє на службу в АКР(у), організацію, що забезпечує безпеку нашої планети. Після цього працює приватним детективом, але його життя різко змінюється, коли жорстоко вбивають його наречену. Спраглий помсти за смерть коханої, Арсеній змушений вступити у боротьбу за трон у вимірі Феміда, де, заручившись допомогою злого чарівника, Атер вбиває свого брата, узурпує владу і тримає цілі виміри в страху завдяки своїй темній армії нещадних убивць. Єдина надія народу – Інна Діброва – законна намісниця трону, яка збирає сили, щоб повернути собі те, що належить їй по праву.

В боротьбі зі злом Арсеній керується заповітом батька про те, що, коли робиш вибір, треба керуватися честю і розумом, що «зброя – для слабкої людини, а для сильної є багато засобів захисту», тому у цій війні за владу, за добро і життя, Арсенію доведеться боротися не лише з силами зла, але і з самим собою. Адже Вільним лицарем не може керувати сліпа жадоба помсти, адже на кону – не лише його власне життя, а доля багатьох світів, в тому числі і Землі. Тож, головним питанням залишається те, чи може людина протистояти злу і при цьому не втратити себе. Адже стільки людей опускалися до жорстокості і вбивств, ганебних вчинків, керуючись найбільш благородними намірами, і насправді творили зло в ім’я честі, слави, доброго імені і добра.

Скільки б не тривала боротьба зі злом, його паростки завжди проростають знову, бо сім’я зла сховані в серці у кожного нас. Так випробування, яке випало на долю Арсенія – тільки початок його довгого шляху! «Чорна месниця» – це лише перша частина тетралогії молодого письменника.

Майстерність оповіді, постійна напруженість, гра уяви не залишить байдужими любителів фантастики, де легенди і міфи оживають, а вигадка стає реальністю.

Ольга Павліченко 

  • кокотюха

    Хто вам сказав, що українська фантастика – рідкісне явище? Фантастів – хоч греблю гати! Найрозвиненіший жанр після мелодрами! Ось детективів та пригод мало…