А ти хочеш опинитися під Куполом?

Кінг С. Під Куполом. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2011. – 1024 с.

 

Це маленьке місто, синку,

Мусиш розуміти.

Ми одна команда,

І нам в ньому жити.

Джеймс Макмертрі

(Епіграф до роману Стівена Кінга «Під Куполом»)

 

Твори Стівена Кінга можна або любити, або ні. Та якщо любиш – це надовго. Чи навіть назавжди. Кінг неповторний у кожному творі, він як художник, який вимальовує своє полотно надзвичайно ретельно, відточує кожнісіньку деталь, обличчя, рух. І це зачаровує.

Черговий роман Стівена Кінга «Під Куполом» не став винятком з-поміж шедеврів Майстра Жахів. Це масштабний твір, у якому настільки майстерно прописаний сюжет та характери персонажів, що навіть не помічаєш кількості сторінок – а їх понад тисячу!

Уяви себе мешканцем маленького містечка Честер Мілл, де знаєш усіх жителів, як облуплених. Адже з цим ходив до школи, той подавав тобі каву в кав’ярні, хтось лікував тебе… Із цими людьми ти прожив життя, і все здається таким простим і звичним. Але місто накриває Купол, і ти опиняєшся у повній ізоляції. Раптом усе йде шкереберть. Ті, хто тебе оточує, виявляються зовсім іншими людьми. Містом починає правити Зло в особах групи людей – і всі вони тобі добре відомі. Тепер вибір за тобою – змиритися або чинити опір? Нелегкий вибір, але його потрібно зробити…

Образ маленького містечка – один з улюблених у творчості Кінга. А для тих, хто якимось дивом ще не знайомий із творчістю цього живого класика, скажемо, що атмосфера Честер Мілла чимось нагадує містечко із серіалу «Твін Пікс» – навіть найбільш добропорядні люди мають свої скелети у шафі. Тут є і вбивства, і наркотики, і підпали. Підступність, жага до влади, безкарність, байдужість і безсоромність… Але є й інший бік – прагнення змінити все на краще, врятувати себе й інших, розібратися в причинах появи загадкового Купола. Це протистояння Добра і Зла в масштабах малого містечка, і важко визначити, хто з них переможе.

Насправді річ не лише в Куполі та в тому, як він змінив життя мешканців Честер Мілла. Усе набагато глибше, оскільки у творах Кінга основна ідея ніколи не лежить на поверхні, вона ховається глибоко, і тут уже треба міркувати. Аналізувати. Намагатися зрозуміти. І навіть якщо знайдеш ключ до розгадки, впевненості у тому, що саме хотів сказати Кінг, немає. Роман «Під Куполом» торкається глобальних тем. Віри, гріха, відчуття провини, байдужості – список може бути великим, бо кожен із читачів може додати до нього те, що побачив між рядків саме він.

Чому було обрано саме це містечко? Власне, це не так важливо, на його місці могло опинитися будь-яке інше місто планети. Цей образ насправді алегоричний, бо Честер Мілл – це усі ми. І в кожного з нас може з’явитися свій Купол. А тоді вже вибір за нами – покірно схилити голову чи боротися. До останнього.

Віра Наливана

Придбати цю книгу в інтернет-магазині «ВсіКниги».

 

  • Nivanychuk

    Хто перекладач??????

    • Vera

      перекладач Олександр Красюк