Про федирастів і не тільки

Кажуть, покійний Хрущов у слові «педераст» робив три помилки, а філологи не наважувалися виправити – суперечка з приводу написання нецензурних слів та ще й із самим Генеральним секретарем… Тоді таке навіть уявити собі було неможливо. Минули роки, хрущовська помилка прижилася, і сьогодні мало хто з політиків зможе правильно написати, ба, навіть вимовити це багате слово. Так само, як і співзвучне слово «федерація». Приклад – на фото, що мені його надіслав пан Михайло Нос із Києва.

 

Що підводило Хрущова? Що підводить сучасних «федирастів»? Певність, що вони знають російську мову. Мовляв, усі навкруги (ну, принаймні, значна частина) говорить російською, кіно – російською, пісні, книжки… То що ж тут складного? І забувають прихильники такої-от двомовності, що російська мова – одна з найскладніших у світі, зокрема через правопис. Нам із вами добре – як почув, так і написав. А російська мова – неповноголосна. Пам’ятаю зі шкільної лави таке явище, як фонетичний розбір слова. Саме тоді нас здивувала вчителька, що слово «МОЛОКО» треба читати як «МАЛАКО», це правильно і саме це відрізняє справжнього росіянина від таких, як ми. І таких, як мер Києва Леонід Черновецький, який досі не вивчив державної мови, але російську вже потрошку забуває. Чого варта лише його фраза у передачі «Свобода слова»: «Юридические ловеласы, которыми я занимаюсь». Якби я не чув цього на власні вуха – не повірив би, сприйняв за черговий наклеп на народно-обраного. А так свідчу: наш мер займається «юрідічєскімі ловеласами», не більше не менше.

 

Здається мені, що боротьба за двомовність переслідує таємну мету – не знати до пуття жодної мови. І головними замовниками цієї боротьби насправді є не агенти Москви, а діти політиків, яким ліньки вчитися в школі. Бо, повторюю, російська мова – одна з найскладніших у світі, складніша за англійську, за німецьку, ну, і зрозуміло, за українську.

 

Але й українську треба знати. Ось, наприклад, сайт «Українська Правда» пише: «Боделан не повернеться, бо не хоче участі Курочкіна». Як це зрозуміти? Яким чином Курочкин може взяти участь у долі Боделана, коли його нещодавно заарештували, а потім взагалі застрелили? Нонсенс. Мертві не можуть брати участі ні в чому окрім, звичайно, розтину або спіритичних сеансів. Може, саме на таку участь натякає «Українська Правда»?

 

Важко працювати редактором новинного сайту, особливо якщо плутаєшся між двома мовами й не можеш відрізнити російську УЧАСТЬ від нашої ДОЛІ. Адже тут, безперечно, йдеться про ДОЛЮ Курочкіна, яку не хоче повторити Боделан.

 

Ну, а якщо ви, шановні читачі, не хочете повторити долю Хрущова, Курочкіна, Боделана та редакторів новинних сайтів, вивчіть, будь ласка, хоча б одну мову. Але так, щоб не долучитися до списку «федирастів» і не зганьбити честь свого закладу.

А як побачите «здібну булочку», пишіть мені негайно на адресу редакції.


 

 

Щиро ваш,
Троль Кумле