Веселі монахи

Ви любите спам? Я – ні. По-перше, слово якесь незрозуміле. По-друге, я взагалі не люблю нав’язливості, а коли щодня отримуєш по 120 електронних листів і півгодини життя витрачаєш на те, аби прибити рекламні розсилки та інший непотріб, який приходить сам собою і засмічує електронну скриньку… Як тут не згадати злим і голосним словом спамерів, тобто тих, хто розсилає спам, інакше кажучи, непотріб! Однак іноді трапляються веселі листи, як наприклад такий: “Увлекательные и познавательные экскурсии на эти выходные! «Казни и Пытки времён Ивана Грозного в Туле» 22 сентября”. Катування взагалі річ захоплива і пізнавальна, а якщо до неї додати страти, то просто дух перехоплює. Самі подивіться і дітям покажіть: не можна ж малих залишати осторонь! Цікаво, чи передбачили організатори пізнавальних екскурсій можливість самому взяти участь у катуваннях – у ролі ката або жертви на вибір. Гадаю, я звабився би роллю ката, якщо б на жертву призначили когось з авторів таких от рекламних розсилок. На дибу його і канчуків всипати!

Однак існують навіть цікавіші пропозиції. І про одну таку мені повідав Сергій Лук’яненко, який відпочивав нещодавно у Трускавці.

“Вечеря з монахами” – так називається екскурсія, яку пропонує відпочивальникам місцева туристична агенція. Повечеряти з монахами можна двічі на тиждень – у четвер це вам коштуватиме 60 гривень, у суботу – 80. Чому така різниця, можна тільки гадати – можливо, через те, що Біблія велить “почитати день суботній”, а може, через те, що субота – вихідний, і монахи беруть більше за понаднормове навантаження. Адже законодавство про охорону праці розповсюджується на всіх робітників незалежно від форми власності фірми – тобто на монастирі також. А може, у цей день вам запропонують щось особливеньке, наприклад, до монахів на вогник завітають монашки. Про це у програмі екскурсії не написано, але я на місці трускавецьких екскурсоводів розширив би пропозицію. На додаток до “вечері з монахами” можна було б запропонувати “вечерю з монашками” а для тих, кому сподобається, навіть і сніданок наступного дня зранку. Гадаю, на цьому можна було б заробити непогані грошенята. Тільки зі мною не забудьте поділитися в разі реалізації цієї ідеї. Бо авторське право – святе. От і я завжди його дотримуюся – вказую автора, який поділився з нами своїм спостереженням. І обов’язково дякую йому, як оце зараз панові Лук’яненку.

Ну, а на десерт чергова перлина словесності від мера Києва Леоніда Черновецького, відомого нам усім своїми “юридичними ловеласами”. Цього разу йшлося про Легкоатлетичний манеж. "Це все брехня, що якийсь комплекс має потребу в тому, щоб його ВИЗВОЛИТИ, – сказав мер. – Йому потрібно на щось жити”. Не можу сказати, хто тут винен – сам Черновецький, чи редактори сайту, але слово “визволити” мені здалося дуже влучним. Визволити Україну від влади таких людей – оце було б діло. І у цьому разі можна було б навіть вжити слово “звільнити”, яке повністю співпадає за значенням, але – наголошу! – тільки у випадку звільнення цього конкретного мера. Ну, може, ще кількох можновладців.

Принагідно згадується медаль “За звільнення Одеси”, якою буцімто нагороджували всіх єврейських емігрантів за радянських часів. Ну і, звичайно, “День звільнення Києва”, який щоп’ятниці відзначають кияни влітку, коли тисячі машин виїжджають на дачний відпочинок. Так що гра слів буває дуже корисною для нас із вами – вона допомагає розвивати образне мислення.

Чого вам і бажаю я,

Щиро ваш

Троль Кумле