Створено першу докторську дисертацію у вигляді коміксів

комікс

У квітні цього року Видавництво Гарвардського університету видало комікс «Unflattening», основою якого стала перша в історії освіти докторська дисертація у вигляді графічної новели. У 2014 році за цей твір його автор Нік Сюзаніс отримав ступінь в області міждисциплінарних досліджень.

Графічна новела Сюзаніса, докторанта Коледжу викладачів (Teachers College) Колумбійського університету, присвячена взаємозв’язкам наративів: словесним та візуальним У своїй роботі автор доводить, що незважаючи на вкорінену в західній культурі вербальну традицію, візуальні образи і текст потрібно розглядати як рівнозначні “партнери”, використовуючи для вираження своїх думок обидві форми комунікації. Подібний підхід може стати альтернативою звичним способам викладати ідеї, наприклад, у сфері науки і освіти.

Таким чином, основною ідеєю роботи Сюзаніса є  невід’ємна  інноваційна форма. Дисертацію порівнюють з есе Скотта МакКлауда «Розуміючи комікс» (Understanding Comics). Проте вони дуже відрізняються між собою: графічна новела МакКлауда присвячена історії жанру коміксу, тоді як Сюзаніс вперше використав подібну форму для розробки теоретичної проблеми на стику епістемології, семіотики, теорії сприйняття і візуальних досліджень.

 

Theoryandpractice.ru