Оголошено лауреатів Пулітцерівської премії з журналістики та літератури

*

У США оголосили лауреатів однієї з найпрестижніших нагород у галузі літаратури, журналістики, музики та театру, Пулітцерівської премії. Пише Українська правда. Життя з посиланням на сайт премії.

 

Серед журналістів, журі цього року відзначило редакцію “The New York Times” за матеріали про епідемію вірусу Ебола у номінації “Міжнародна журналістика” та “Художня фотографія“.

Нагороду у номінації “Служіння суспільству” отримало американське видання “The Post and Courier” за серію публікацій про високу жіночу смертність в штаті “Південна Кароліна”.

 

В номінації “журналістські розслідування” два лауреати: Ерік Ліптон з “The New York Times” за теми про влив лоббістів та колектив “The Wall Street Journal”. Роботи видання можна почитати тут.

 

За “критику” премію отримала Діана Маркум із “Los Angeles Times”.

 

Література

Найкращий художній твір” – премію отримала новела “All the Light We Cannot See” (“Все невидиме нами світло”) Ентоні Доерра.

Драма” – “Між Ріверсайдом і божевіллям” Стівена Адлі Гірдіса. Комітет премії описує історію американського автора як “гарно написану п’єсу про відставного офіцера поліції, що зіткнувся з виселенням та протиставляє чорний гумор проблемам життя та смерті”.

Біографія” – “Папа і Муссоліні: таємна історія Пія XI та розвиток фашизму у Європі” Девіда Кертцера.

“Поезія” – “Дайджест” Грегорі Пардло.

 

Пулітцерівська премія є найпрестижнішою журналістською нагородою у США. Її започаткував медіамагнат Джозеф Пулітцер у 1917 році. Грошова нагорода складає 10 тисяч доларів, за винятком номінації “За служіння суспільству”. Лауреат цієї категорії отримує золоту медаль.

Українська правда. Життя