Онук Агати Крісті оприлюднив її листування з читачами

*

Онук британської письменниці Агати Крісті опублікував її листування з читачами. Як повідомляє The Guardian, Меттью Прічард вирішив оприлюднити листа з нагоди 125-річчя від дня її народження. Збереглося кілька сотень послань, в тому числі від англійського літератора і драматурга Пелема Гренвіла Вудхауза (“Дживс і Вустер”).

 

Лист від Вудхауза було написано в 1969 році. У ньому він зазначає, що нові книги Крісті – це завжди подія, і висловлює радість і гордість у зв’язку з тим, що письменниця присвятила йому роман “Вечірка на Хелловін“. Вудхауз високо оцінив назву твору, підкресливши, що, як правило, вибір заголовка – найскладніше завдання в літературі.

 

Крім того, серед листів міститься послання від мешканки Лондона польського походження, яка розповіла, що один з романів Крісті допоміг їй вижити у виправно-трудовому таборі в Німеччині під час Другої світової війни. Жінка пояснила, що вона обміняла шматок свічки на книгу “Людина в коричневому костюмі“. “Я читала і перечитувала її так часто, що майже знала напам’ять. Перші кілька сторінок кудись поділися, так що я не знала ні назви, ні автора, але протягом семи місяців це був мій єдиний зв’язок з нормальним світом”, – написала вона.

 

The Guardian додає, що Крісті також зберігала лист від 14-річного хлопчика з Брістоля, який організував у своїй школі книжковий клуб, щоб зібрати трохи грошей на покупку її нового роману. “У мене 28 ваших книг. Я даю їх напрокат хлопчикам за три пенні, якщо вони хочуть читати в школі, і за шість – якщо вдома”, – розповів він.

 

Твори Крісті стали популярні практично відразу після їх появи в 1920-х роках. Письменниця створила 80 романів і збірок оповідань, а також 19 п’єс, які були перекладені більш ніж на 70 мов світу і, за деякими даними, поступаються за накладами тільки Біблії і роботам Шекспіра.

Gazeta.ua