Терористи “Ісламської держави” підривають бібліотеки та спалюють книги

*

Бойовики екстремістської організації “Ісламська держава” підірвали центральну бібліотеку в другому за величиною місті Іраку – Мосул, розташованому в 400 кілометрах на північний захід від столиці країни – Багдада.

Про це повідомила в понеділок арабська інтернет-газета “Елаф”. Мосул з липня минулого року перебуває під контролем збройних формувань “Ісламської держави”, передає Еспресо.TV з посиланням на ТАСС.

 

Як розповів директор Мосульський бібліотеки Ганем ат-Тааніт, вибух призвів до сильної пожежі, яка охопила всі приміщення триповерхової будівлі. У дворі бібліотеки, яка вважалася однією з найстаріших в країні, бойовики влаштували багаття з книг і рукописів, що складали культурну спадщину Іраку. Було знищено близько 10 тисяч томів, серед яких рідкісні екземпляри з культури, філософії, арабської історії, сотні манускриптів.

 

За свідченням очевидців, “Ісламська держава” цілеспрямовано знищує бібліотеки на всій підконтрольній угрупованню території. Так, за словами члена ради провінції Анбар – Адаля аль-Фахдауі, тільки в останні тижні радикальними ісламістами з ІД в провінції було зруйновано кілька бібліотек, а понад 100 тисяч книг, що зберігалися в них, – спалені.

Espreso.tv