Письменник Шендерович порівняв росіян з мавпами

*

Російський письменник Віктор Шендерович прокоментував реакцію росіян на картину Андрія Звягінцева “Левіафан”. Про це він заявив в інтерв’ю радіостанції “Эхо Москвы”.

Сатирик впевнений, що якщо суспільство прагне розвиватися, воно реагує на критику адекватним чином.

 

“Згадаймо американське соціальне кіно 70-х років. Згадаймо “Міссісіпі у вогні”, “Оклахома, як вона є”, згадаймо “Всю президентську рать” . Чого тільки вони не говорили про свою країну (…) Американське суспільство сприйняло це, як важкий діагноз. Воно подякувало Алану Паркеру, воно подякувало кінорежисерам, акторам, які зіграли в цьому кіно”, – зазначив письменник.

 

Реакцію ж російського суспільства на “Левіафан”, на думку Шендеровича, можна порівняти з поведінкою мавп.

 

“Мавпа впевнена, що вона Венера Мілоська, що вона Боттічеллі, що вона красуня. А їй показують дзеркало, і вона каже: “Що ?!” і починає плюватися і бити це дзеркало. Ось, що ми спостерігаємо. І це означає, що вона так і залишиться мавпою. У неї немає жодних шансів взагалі ні на яку мутацію в людину, якщо вона так буде реагувати на дзеркало”, – прокоментував письменник.

 

Нагадаємо, “Левіафан” удостоївся “Золотого глобуса” і отримав номінацію на “Оскар”. Також фільм “Левіафан” завоював премію кінокритиків Лондона.

 

У той же час самі росіяни вважають стрічку “Левіафан” Звягінцева неправдоподібною.

Espreso.tv