У Франції опублікований рукопис роману Жуля Верна “20 тисяч льє під водою”

*У Франції вперше опублікований рукопис роману Жуля Верна “20 тисяч льє під водою“. Перший нумерований тираж 1 тис. примірників, що з’явився незадовго до новорічних свят, був миттєво розкуплений – в магазинах залишилося лише кілька книг у синіх футлярах ручної роботи. І це незважаючи на дуже високу ціну – 190 євро за 500 сторінок.

 

Рукопис Жуля Верна представляє для тих, хто любить його творчість, чималий інтерес. Як видно на його сторінках, автор спочатку писав олівцем, потім вже лише з невеликими поправками зверху чорнилом. Почерк у письменника був чіткий, завдяки чому рукопис читається без труднощів.

 

Сам письменник надавав великого значення цьому творові, підкреслюючи в листі своєму другові й видавцю П’єру-Жюлю Этзелю: “Якщо мені не вдасться цей роман, я буду просто невтішний. Давно вже у мене не було такого чудового сюжету”.

 

Часом у Жуля Верна виникало бажання що-небудь намалювати на полях на тему створюваного роману – і він собі в цьому не відмовляв. У манускрипті фігурують навіть географічні карти і схеми.

 

Все це доповнено добре знайомими – і чудово відтвореними – ілюстраціями до книжкового видання роману, створеними графіками Альфонсо де Невілем і Едуаром Ріу. Серед малюнків – і образ капітана Немо. Малюнки художників були переведені в гравюри по дереву одним з кращих граверів того часу – Анрі Теофілем Ільдібраном, що прославився своїми роботами-ілюстраціями творів Гюстава Доре.

 

Рукопис є другим варіантом першої частини роману. Її оригінал зберігається у Французькій національній бібліотеці. Був придбаний державою порівняно недавно – 2010 року у бібліотеки Географічного товариства, яка купила його у першого власника, сім’ї Роллана Бонапарта – відомого мандрівника, географа, геолога і ботаніка, родича Наполеона Бонапарта. Бібліотека цього вченого, який очолював Географічне товариство протягом 14 років, налічувала понад 150 тис. томів.

Gazeta.ua