В Англії оприлюднили заповіти Чарльза Діккенса і Джорджа Оруелла

*

27 грудня Національний архів Великобританії виклав в Інтернет більше 40 млн заповітів британських підданих.

 

У стислому вигляді з основними положеннями документів можна ознайомитися безкоштовно, а за цифрову копію доведеться заплатити £10 (близько 13 Євро), пише Lenta.ru з посиланням на AFP.

 

Відвідувачі порталу можуть, між іншим, ознайомитися з останньою волею принцеси Діани, прем’єр-міністра Уїнстона Черчилля, письменників Чарльза Діккенса и Джорджа Оруелла, творця «Вінні Пуха» Алана Мілна, криптографа Алана Тьюринга, а також інших відомих і звичайних британців.

 

Наприклад цікавим є факт, що у своєму заповіті Діккенс, який помер у 1870 році, зокрема, дає достатньо точні розпорядження щодо власного поховання. «Наполеглива вимагаю, щоб мої похорони були недорогими, скромними і мали виключно приватний характер», – написавши автор «Олівера Твіста». Письменник також заявляв, що присутність на церемонії людей в шаликах, капелюхах з траурними крепом або іншими «подібними проявами обурливого абсурду» ним не допускаються.

 

Онлайн-бібліотека заповітів охоплює півтора століття, починаючи з середини 19-го століття. Організатори вважають, що архів допоможе багатьом британцям відтворити генеалогічні картини власних сімей.

 

Зазначається, що оригінали усіх документів зберігаються в архіві, який розташований у Бірмінгемі (Центральна Англії) і також доступні для вивчення.

Zaxid.net