У Росії цькують опозиційного письменника Віктора Шендеровича

*

Відомий публіцист Віктор Шендерович повідомив у «Ежедневном журнале» про скасування його спектаклю «Як тягали піаніно» з квінтетом Ігоря Бриля на сцені Московського міжнародного дому музики, а також про відмову «найбільшої мережі» продавати його нову книгу. Пише Zaxid.net.

 

Як зазначив письменник, три рази вистава пройшов на сцені ММДМ з фінансовим успіхом і вже після затвердження дати четвертого спектаклю керівництво Дому музики, «не зглянувшись до пояснень причин», просто передало «по ланцюжку вниз, що співпраця припинено».

 

«З нового тут – тільки формулювання. Починаючи з 2000 року в місцях проведення моїх вистав час від часу проривало труби, гасло світло і починалися позапланові ремонти; дирекція театру ім. Вахтангова навесні 2014 раптово виявила, що купила у мене невдалу п’єсу – настільки невдалу, що вони скасували оголошену прем’єру… І ось, з нагоди настання льодовикового періоду, сказали нарешті прямо: пішов геть!”, – говорить Шендерович.

 

Також, за його словами, виникли проблеми з розповсюдженням його останньої публіцистичної книги, випущеної видавництвом «Захаров»: «найбільша мережа відмовилася її брати, пояснивши це відповідальністю за долю двох тисяч осіб, які працюють в цій фірмі».
Найбільші книжкові магазини, з якими головний редактор видавництва поговорила безпосередньо, заявили, що «вирішувати питання, чи ставити книгу Шендеровича на полиці магазину, буде тепер керівництво».

 

Нагадаємо, у Львові Шендерович виступить 9 листопада.

Zaxid.net