Жоден москвич за цілий рік не записався до бібліотеки

*

У Москві за цілий рік ніхто не записався до жодної з 700 московських бібліотек, вони простоюють. Повідомляє Еспресо.ТV з посиланням на Інтерфакс.

Як розповів глава департаменту культури Москви Сергій Капков, це може свідчити про те, що бібліотеки в їх нинішньому вигляді себе зжили.

 

«В бібліотеках зараз немає необхідності – є Інтернет, є електронні книги. Та й в магазині все зараз можна купити – в одному тільки Домі книги на Новому Арбаті на полицях щодня стоять 210 тисяч книг», – зазначив Капков.

 

Однак, за словами чиновника, незважаючи на це, він не має права позбавити бібліотеки державних грошей. «Якщо я як регіональний міністр закрию бібліотеки і віддам ці гроші, скажімо, Олегу Павловичу Табакову, тут же, в Думі, мене розірвуть», – сказав Капков.

 

За даними останнього опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), за останні п’ять років росіяни все частіше стали використовувати Інтернет в якості джерела літератури.

 

36% росіян зізналися, що практично не читають книги. Третина з них купує книги в магазинах і на розвалах (32%). 17% користується своєю домашньою бібліотекою. А ось 18% читають або скачують книги з Інтернету.

І тільки кожен десятий іноді вдається до послуг міських бібліотек.

Espreso.tv