Екс-головред Lenta.ru виїхала з Росії і запускає новий проект у Латвії

*

Галина Тимченко, екс-головред Lenta.ru, одного з небагатьох російських ресурсів, який вів незалежну від Кремля редакційну політику, відкриває свій новий проект у Латвії, повідомляють «Известия».

 

Як з’ясувалося, Тимченко організувала компанію Medusa Project SIA із статутним фондом в 2800 євро і єдиним власником – самою Тимченко. Зараз офіс компанії розташовується в приватній квартирі в одному з районів Риги. Коли журналісти «Известий» спробували з’ясувати у Тимченко, чи є вона власником апартаментів, і чи буде редакція розташовуватися за цією адресою, Тимченко відповіла: «Не ваша справа».

 

Тимченко була звільнена рішенням власника Lenta.ru в березні цього року, причому ЗМІ пов’язують її звільнення з інтерв’ю, яке журналіст ресурсу Ілля Азар взяв у лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша. Офіційна версія – розбіжність бачення подальшого розвитку Lenta.ru з власником видання.

 

Зараз Тимченко підшукує команду: частина її складатимуть журналісти, які пішли разом з Тимченко з редакції Lenta.ru, частина – нові. Зарплати по вакансіях – від 1,1 до 1,6 тисяч євро. У ході конгресу «Україна-Росія: діалог» з`явилися чутки про те, що в проект Тимченко вкладатиме гроші Михайло Ходорковський, але поки не підтвердилися:
– Захоче – увійде (до складу акціонерів). Я за Ходорковського не відповідаю, – сказала Тимченко «Известиям». – На яких умовах, не коментую.

Дуся