Російській письменниці Людмілі Уліцькій не дали зустрітися зі ЗМІ

*Прес-конференція відомої російської письменниці Людмили Уліцької в ИТАР-ТАСС у зв’язку з її нагородженням Австрійської державною премією з європейської літератури вчора була скасована в останній момент. Уліцьку, яка вже була в дорозі на зустріч з журналістами, повідомили, що прес-конференція не відбудеться, тому що в залі прорвало трубу, повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на газету «Ведомости».

 

Письменниця вважає, що справжні причини скасування – політичні, і пов’язує її з опублікованої в понеділок в журналі Spiegel статтею під назвою «Моя країна хвора», основна думка якої полягає в тому, що Росія переживає імперську манію величі.

 

За словами Уліцької, зараз відбувається прощання Росії з Європою і за це буде заплачена велика історична ціна. Письменниця вважає, що «Москва розпочала Третю світову війну, і в першу чергу вона воює з гуманізмом, культурою, свободами і правами людини». «Війна ця, по суті, вже почалася. Локальні війни в Чечні, в Грузії і тепер в Україні – це пролог. Епілог, мабуть, написати буде вже нікому», – говорить письменниця.

 

Розуміючи, що вона повторить це на прес-конференції і щоб про це не написали інші ЗМІ, зустріч вирішили скасувати. «Дуже повчальна і цікава історія», зазначила Уліцька.
Уліцька стала першим російським автором, нагородженим Австрійської державною премією з європейської літератури. Письменниця не підтримує політику президента Росії Володимира Путіна стосовно України і була в числі тих, хто підписав антивоєнне звернення до влади.

Нагадаємо, що Уліцька стане почесним гостем Форуму видавців у Львові.

Zaxid.net