Мінкульт Росії потролили за допомогою мумі-троллів

 

Міністерство культури Росії не знайшло в творах фінської письменниці Туве Янссон закликів до повалення влади в Росії і дозволило дітям читати її книги.

 

Напередодні 100-річчя Туве Янссон журналіст видання Костянтин Зарубін жартома запропонував міністру культури Росії Володимиру Мединському заборонити казки письменниці через образи російських органів влади, закликів до масових безладів і пропаганди рівноцінності любові до осіб своєї статі, повідомляє Сноб.

У відповіді прес-служба Мінкульту зазначила, що “книги Янссон не можуть ображати органи влади Російської Федерації і відкрито закликати до масових заворушень, так як вийшли в 40-х роках минулого століття”.

*

 

Купити книгу.

“На жаль, і всупереч Вашим доносам, змушені приєднатися до тих, хто святкує ювілей великої письменниці і перечитує світлі, повні гумору і життя твори”, – наголосили російські чиновники.

Славу та визнання Туве Янссон отримала завдяки книгам про пригоди казкових персонажів мумі-троллів.

За свої твори вона отримала безліч нагород, у тому числі медалі Ганса Християна Андерсена за внесок у розвиток дитячої літератури. Янссон померла в червні 2001-го від обширного крововиливу в мозок.

Espreso.tv