У Лондоні пройде масштабна виставку “Шерлок Холмс: людина, яка ніколи не жила та ніколи не помре”

*Рідкісні рукописи Артура Конан Дойла й Едгара По та чорне пальто Бенедикта Камбербетча з серіалу ВВС про Шерлока Холмса стануть експонатами виставки, яку готує Музей Лондона виставки. Як повідомляє УНН із посиланням на іноземні ЗМІ, експозиція буде присвячена великому сищику, “який ніколи не жив і ніколи не помре”.

“У процесі підготовки виставки ми ставимо перед собою кілька завдань. По-перше, вивчити літературні впливи, що зробили вплив на образ Шерлока. Тут одним з ключових дійових осіб буде Едгар Аллан По — пропагандист жанру короткого оповідання, автор детективних новел і творець героя, який своїми дедуктивними здібностями багато в чому визначив Холмса. По-друге, нам важливо поєднати воєдино реальність і вигадку та показати Лондон таким, яким він був за часів Холмса, тобто могутнім центром імперії, з потужною транспортною системою і системою комунікацій, з вивезеними з усього світу рідкостями і секретами, з наукою, що бурхливо розвивається, та із сильно забрудненим повітрям. Ну і нарешті , ми вивчаємо трансформацію сприйняття образу Шерлока від найперших театральних робіт і кіноваріант творів Артура Конан Дойла до новітнього серіалу ВВС”, — розповів глава відділу історичних колекцій Музею Лондона і головний куратор виставки Алекс Вернер.

У підготовці виставки Музей Лондона звернувся не тільки до власних обширних колекцій, але й до запасниках інших музеїв, в першу чергу, американських. Уперше у Великобританії можна буде побачити рукопис “Пустого дому” Конан Дойла — оповідання, в якому Шерлок “воскресає” після фатальної зустрічі з Моріарті біля Рейхенбахського водоспаду, а також рукопис першої сторінки знаменитого твору По “Вбивство на вулиці Морг”, герой якого Огюст Дюпен був одним з літературних прототипів Холмса. Також частина виставки буде присвячена різним інтерпретаціям образу великого сищика. Зокрема, кілька костюмів Бенедикта Камбербетч з серіалу “Шерлок” виробництва ВВС, точно стануть експонатами виставки, а сам актор буде запрошений на всі урочисті заходи.

Важливим експонатом виставки стане портрет творця Шерлока авторства Сідні Пейджет, написаний у самий успішний і продуктивний період творчості Конан Дойла. Портрет багато років зберігався в родині письменника і ніколи не виставлявся на публічний огляд.

Виставка “Шерлок Холмс: людина, яка ніколи не жила та ніколи не помре” відкриється 17 жовтня і триватиме до 12 квітня 2015 року. Наразі музей обговорює можливість турне виставки після її завершення.

УНН