Іменем “расиста” Марка Твена не назвуть бухту у США

*У США Рада штату Невада з географічного найменування відхилила пропозицію назвати бухту озера Тахо ім’ям Марка Твена, посилаючись на позицію місцевого індіанського племені Уашо. Індіанці вважають, що у письменника були расистські погляди щодо корінних американців, передає РБК.

 

Шанувальники письменника пропонували назвати мальовничу бухту на північно-східному березі Тахо на честь Семюеля Клеменса (справжнє ім’я Марка Твена). Проте глава відділу культурної спадщини племені Уашо Даррел Круз заявив, що Марк Твен не заслуговує цієї честі через принизливі коментарі, які він давав індіанцям Уашо у своїх творах.

 

Зокрема, він вказав на те, що Твен був противником найменування озера словом Тахо, яке є похідним від виразу “da ow” зі словника Уашо.

 

Круз навів цитату з Твена: “Кажуть, що слово “Тахо” означає “Срібне озеро”, “Кришталева вода”, “Осінній лист”. Дурниця! Це слово означає “Суп з коників” – улюблене блюдо племені “копачів”, та й пайютів теж”.

 

За словами Круза, індіанцям Уашо не подобається, що їх порівнювали з “землерийним племенем”, цей зневажливий термін застосовувався до деяких племен на Заході, які їли вириті коріння. Інші племена їли коників.

 

“У Семюеля Клеменса були расистські погляди на корінний народ цієї країни, і він висловив їх у своїй творчості. Таким чином, ми не можемо підтримати пропозицію назвати бухту на озері Тахо в честь Семюеля Клеменса”, – заявив представник індіанців.

 

Томас Квірк, почесний професор англійської мови в університеті штату Міссурі та провідний спеціаліст за Марком Твеном, зазначив, що письменник зрештою подолав свій расизм відносно чорношкірих. При цьому Квірк заявив, що не знайшов доказів того, що Твен значно змінив свої погляди на американських індіанців.

 

“Що стосується афроамериканців, то він значно випередив свій час. Що стосується корінних американців, то його записи не дуже хороші”, – сказав Квірк.

Росбалт