У Росії знімуть фільм “Додому” – про приєднання Криму до Росії

*Минуло менше двох місяців з моменту приєднання Криму до Росії, як до Мінкульту РФ надійшла заявка на повнометражний проект про цю подію, повідомляє РБК daily. Компанія “Аватар фільм”, що зняла серіал “Бригада”,  тепер має намір подати до Фонду кіно заявку на держпідтримку свого проекту. Виробництво повнометражного художнього фільму, що розповідає про кримські події, з робочою назвою “Додому”, “людяної історії з драматургією розколу” потребує 4 млн доларів.

 

Як повідомила газеті прес-секретар міністра культури Ірина Казначеєва, до роботи передбачається залучити “кращих російських акторів”, а частину зйомок провести на базі Ялтинської кіностудії. Ідеологія стрічки не викликає сумнівів, особливо після слів Казначеєвої про те, що “в проекті йдеться про драматичні події в новітній історії Росії та України – військовий переворот на Україні і повернення Республіки Крим до складу Росії”.

 

Продюсери припускають, що це буде історія про окрему людину – у центрі сюжету виявиться очевидець подій на Україні. Знімати буде лауреат молодіжної програми Каннського кінофестивалю, режисер Таїсія Ігуменцева, вона підтвердила ці дані, але подробиці розголошувати відмовилася – з продюсерами нічого ще не погоджено, повідомляє Business FM.

 

“Ця тема довгий час хвилювала не один мільйон чоловік, і я думаю, що вона найбільш актуальна на сьогоднішній момент і є великим простором для творчої діяльності”, – наводить слова Ігуменцевої сайт радіостанції.

 

Сценаристом обраний письменник Сергій Шаргунов.

 

У 2012 році Ігуменцева стала першим російським кінорежисером, який отримав перший приз конкурсу молодих талантів “Сінефондасьон” за короткометражний фільм “Дорога на…”.

 

Фонд кіно у 2014 році повинен розподілити між кінокомпаніями 3 млрд рублів (86 млн доларів). За словами глави Мінкультури Володимира Мединського, основним завданням Фонду є виробництво патріотичних блокбастерів. Як позитивні приклади Мединський привів “Сталінград” і “Легенду N17”.

 

Головний редактор порталу Filmz.ru Олександр Голубчиков вважає, що зйомки фільму завдадуть шкоди іншим проектам, оскільки кошти будуть виділені із загальної суми, передбаченої на підтримку кіноіндустрії в Росії.

Newsru.com