У Грузії відкрилася президентська бібліотека Саакашвілі (ФОТО)

*

У квітні у Тбілісі у новобудові відкрилася Президентська бібліотека Михайла Саакашвілі.

 

Саакашвілі, який заклав основу будівництва бібліотеки в жовтні 2013 року, ще до закінчення його президентського терміну і за місяць до від’їзду з Грузії, приєднався по відеомосту з США до церемонії відкриття, на якій були присутні студенти та журналісти.

 

Саакашвілі заявив, що бібліотека побудована на приватні пожертвування і на його особисті кошти, а також за допомогою його дядька Темура Аласанія; Аласанія придбав земельну ділянку.

*

За його словами, він бажає, щоб бібліотека, яка, в основному, містить книги політичної, соціальної науки і тематики архітектури, була б «відкритим, демократичним простором», в основному, для студентів. Саакашвілі заявив, що влада має належати новому поколінню, і додав, що ця бібліотека є його «скромним внеском» для підготовки грунту для цього і для того, щоб розпрощатися з минулим.

 

Розташованою в Тбілісі біля Технічного університету бібліотекою керує некомерційна організація, якою керує Андро Барнові. Останній протягом семи місяців в 2013 році був начальником Адміністрації президента Саакашвілі. Бібліотека, яка поки ще не завершена повністю, буде працювати протягом декількох годин на день.

*

Саакашвілі заявив, що планується запрошення високопоставлених осіб, у тому числі і з іноземних держав, колишніх і діючих офіційних осіб для проведення лекцій і дискусій в конференційній залі бібліотеки.

 

На питання, коли прибуде він до Грузії, щоб прочитати лекцію в президентській бібліотеці, Саакашвілі відповів, що це відбудеться «набагато швидше», ніж це представляє собі колишній прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі.

 

«Сьогодні є дві країни, поїхати в які для мене є проблемою – Російська Федерація і Грузія», – заявив він.

Кавказ Online