Путін умовив українофоба Лук’яненка не забороняти видання його книг на Україні

*Президент РФ Володимир Путін у ході “прямої лінії” з росіянами закликав російського письменника-фантаста Сергія Лук’яненка не забороняти видавати його книги на Україні, повідомляє РИА “Новости”.

 

“Сергій, будь ласка, не треба забороняти видавати ваші книги де б то не було, в тому числі на Україні. Ви один з найбільш яскравих письменників Росії, це частина російської культури, і потрібно рухати туди російську культуру, а не витягувати її звідти”, – сказав Путін Лук’яненку в ході спілкування з громадянами Росії в прямому ефірі.

 

“Добре, дозволяю”, – відповів письменник.

 

Раніше Лук’яненко назвав Україну “проклятою землею” і заборонив видавати там свої книги. Путін попросив письменника більше так не висловлюватися і назвав Україну “багатостраждальною”.

 

“Там люди трошки з іншим менталітетом. Опинившись у складі України, зібраної по частинах в радянський час, їм важко розуміти один одного. Потрібно допомогти їм це зробити, наскільки це можливо Наша роль – …. Роль доброго сусіда, самого близького родича. Чи почують нас наші партнери в Європі, за океаном. Сподіваюся, що почують”, – цитує Путіна “Газета.ру”.

 

Нагадаємо, після того, як опозиція на Україні взяла владу в свої руки, Лук’яненко висловив думку у своєму блозі, що на даний момент до влади на Україні прийшли “нацисти і вбивці”, які незабаром “переділять сфери впливу і дограбують Україну”.

 

Він також через блог заборонив перекладати свої книги на українську мову, попутно назвавши українських фантастів, які підтримали Майдан, “майданутими недоумками” і “мерзотниками”. “Я відтепер в Україну не їжджу, в українських конвентах не беру участі, переводити свої книги українською забороняю”, – написав Лук’яненко, пояснивши, що причина цьому – події на Майдані.

 

Крім того, Лук’яненко звернувся до українських письменників фантастів, імена яких не назвав, але зазначив, що адресати його звернення знають, про кого йдеться.  “Дякуєте бійцям Майдану і носите їм пиріжки, недоумки. Але якщо хоч одна з письменницьких “персон”, що славили Майдан і майданутих, які пишуть притому російською і друкуються в Росії, захоче з’явитися на російських конвентах – я буду проти”, – написав фантаст. Також він заявив, що докладе всіх зусиль, щоб перешкодити їх публікації на території РФ. “Будьте послідовні, мерзотники!”, – додав він.

 

Всім “нормальним українцям” письменник порадив їхати в Росію чи Білорусію, так як Україна відтепер, на його думку, – “проклята земля”.

Newsru.com