10 найпопулярніших слів Кембриджського онлайн-словника

*По закінченні чергового року, Кебриджський Онлайн Словник (Cambridge Dictionaries Online) підбиває підсумки й повідомляє про найзнаменніші відображені події. Щоразу, коли новини сповіщають сенсаційну історію, кількість пошуків у словниках різко зростає. Тож, вашій увазі чільна десятка слів та подій 2013-го.

Meteorite – Метеорит 15 лютого у Челябінську, в Росії, на Землю впав метеорит, який спричинив появу вражаючих фото і безлічі онлайн запитів на слово “метеорит”. Також стали набагато більше шукати по запитах “метеор” та “астероїд”.

Conclave – Конклав Коли Папа Римський Бенедикт XVI зрікся престолу у лютому і за два тижні був замінений Папою Франциском, першим Папою з Південної Америки, найбільше в запит вбивали слово “конклав”: зібрання кардиналів задля вирішення хто стане наступним Папою.

Surveillance – Спостереження Американець Едвард Сноуден розкрив деталі програми масового спостереження уряду США. Наслідки історії були широко розповсюджені і уважно відстежувались усіма світовими медіа: тож у червні слова “спостереження” та “інформація” шукалися дуже часто.

Coup – Переворот Багато інтернет-пошуків спричиняли політичні пригоди. Наприклад, “рицин” – коли у квітні президентові Обамі надіслали листи з отруйним порошком. І коли новообраного президента Мохаммеда Морсі було повалено військовими у Єгипті. Слово “переворот” стало хітом пошуків, разом із словом “витісняти”.

Bellicose – Войовничий

2013 став також роком визначних народжень та смертей із цими контрастними пошуковими запитами. 8 квітня померла Маргарет Тетчер, прем’єр-міністр Великої Британії. Непересічна і спірна особистість упродовж усього життя. Можливо, саме вона і її смерть викликали протягом наступних днів бум пошукових запитів “войовнича” та “войовничий”. А 22 липня в Кембріджського герцога та герцогині народився Принц Джордж, майбутній король Англії, спричинивши підйом у запитах “герцог”, “герцогиня” і “спадкоємець”.

Despicable – Поганий Вплив назв кінострічок на словникові пошукові запити – не рідкість. Колись найбільше шукали “початок” (inception) і “аватар” (avatar). Тож, звісно, не є збігом і те, що слово “поганий” (despicable) стало найпопулярнішим запитом червня. Тоді на екрани вийшов мультфільм Despicable Me 2. В українському перекладі – “НІкчемний я 2”

Furlough – Відпустка Економіка США була джерелом великого інтересу по всьому світі, і впливала на запити у словнику. 1 березня різко збільшилась кількість пошуків для “секвестра” – скорочення витрат у бюджеті США, якщо демократам і республіканцям не вдасться домовитись про альтернативне рішення. У жовтні справи пішли гірше, безвихідь призвела до повної зупинки бюджету, і величезну кількість працівників відправили у “відпустки” (furloughed) – це слово набуло найвизначнішого підйому у пошуках у той час.

Typhoon – Тайфун Одна з найтрагічніших історій року – розруха, спричинена тайфуном Хайян на Філіппінах, і масова рятувальна операція у листопаді. У цей час люди дуже багато шукали слова “тайфун”, “бедлам” і “лихо” (calamity).

Apartheid – Апартеїд Одне з найтрендовіших слів виринуло наприкінці року. Напередодні цього світ втратив одного з найвидатніших державних діячів сучасності – Нельсона Манделу, колишнього президента ПАР, що пережив 27 років ув’язнення. Після цього користувачі почали масово шукати значення слова “апартеїд” – расистський режим, проти якого боровся Мандела. Інші популярні у пошуку слова – “спадщина” (legacy), “данина” (tribute) і “хвала” (praise).

Snigger – Хихикання Та не всі пошукові тренди легко пояснити. Чому, наприклад, зазвичай рідко розшукуване слово “хихикання”, раптом стало повально популярним запитом 7 та 8 березня? Будемо раді почути версії.