Книга Гітлера “Mein Kampf” – у топі продажів у США та Великобританії

*Скандально відома книга Адольфа Гітлера “Mein Kampf” (“Моя боротьба”) користується дуже великим попитом в Інтернет-магазині Amazon як у Великобританії, так і в США, пише в четвер, 9 січня, британська газета “Дейлі телеграф”.

 

Американський журналіст і письменник Кріс Фараоні вказав на причини того, чому друковані видання “Mein Kampf” продаються набагато гірше, ніж електронні версії цієї книги через Інтернет.

 

“Люди, швидше за все, не хочуть приносити цю книгу додому або виставляти її на книжковій полиці у себе в кімнаті, не кажучи вже про те, щоб їх помітили за її читанням в метро; але судячи з коментарів сотень користувачів в мережі, ясно , що читачам подобаються електронні екземпляри, які можна спокійно прочитати, а потім відправити в папку або видалити”, – говорить Фараоне.

 

Водночас, представники Amazon не розкривають інформацію про точну кількість проданих електронних копій “Mein Kampf”.

 

Президент каліфорнійського видавництва Elite Minds Майкл Форд, який публікує Mein Kampf у США, зазначив, що “продажі прекрасні”, але визнав, що знаходиться перед моральною дилемою в зв’язку з побоюваннями, що книга Гітлера може бути використана неналежним чином.

 

Як відзначає “Дейлі телеграф”, книга, випущена у двох томах в 1925-1926 роках, була продана загальним тиражем в 10 млн копій в роки правління Адольфа Гітлера і служила джерел його персональних заробітків.

 

За підрахунками фахівців, “Mein Kampf” принесла Гітлеру близько $152 млн за сучасним курсом.

 

Раніше повідомлялось, що Mein Kampf та інші писання Адольфа Гітлера ніколи не включалися в горезвісний Індекс заборонених книг (Index librorum prohibitorum) – список творів, читання яких римським католикам заборонялося вищою церковною владою.

Newsru.ua