Помер правовласник персонажів, імен і назв із “Володаря перснів” і “Хоббіта”

*Американський кінопродюсер і сценарист Саул Зейнц, який був головою фірми, що володіє правами на персонажів, імена і назви з творів Джона Толкіна “Володаря перснів” і “Хоббіта”, помер у віці 92 років, передає AP з посиланням на його сина.

 

Продюсер помер у п’ятницю у своєму будинку в Сан -Франциско, штат Каліфорнія. Саул Зейнц довго страждав на хворобу Альцгеймера, повідомляє РИА “Новости”.

 

Саул Зейнц народився в 1921 році в Нью-Джерсі у єврейській сім’ї з Росії. Свою кар’єру він почав, коли повернувся з Другої світової війни. Спочатку він влаштувався на роботу в звукозаписну фірму Fantasy Records. Працюючи в ній, Зейнц зробив популярною рок-групу Creedence Clearwater Revival, з учасниками якої пізніше судився з фінансових і авторських питань.

 

З 1970 років Зейнц почав продюсувати фільми. Він став продюсером таких фільмів як “Нестерпна легкість буття”, “Привиди Гойї”, анімаційні “Володар перснів” та інші. Три його кінострічки отримували премії “Оскар” як найкращі фільми року: “Пролітаючи над гніздом зозулі” (1975) і “Амадей” (1984) Мілоша Формана, і “Англійський пацієнт” (1996) Ентоні Мінгелли.

 

У 1970-х роках Зейнц, який розробляв сценарій екранізації роману Джона Толкіна “Володар перснів” разом з режисером Джоном Бурманом, познайомився з Толкіном і його сім’єю. Хоча фільм так і не був знятий, Зейнц став прихильником творів Толкіна і в 1976 році, вже після смерті письменника, викупив у його синів права на екранізацію і будь-яке інше використання всіх імен та елементів книг “Хоббіт” і “Володар перснів”.

 

Пізніше Зейнц заснував компанію Tolkien Enterprises, перейменовану згодом у Middle-Earth Enterprises, яка володіє правами на елементи книг “Володар перснів” і “Хоббіт”. Middle-Earth Enterprises є основним організатором усіх екранізацій і сценічних постановок цих книг. Зейнц планував екранізацію ще в 1970 роках, однак не реалізував задум.

Newsru.com