Фільм Сталінград не мав шансів отримати Оскар – міністр культури Росії

1336308

Міністр культури РФ Володимир Мединський вважає, що фільм Сталінград Федора Бондарчука, висунутий цього року від Росії на здобуття премії Оскар, від початку не мав шансів на перемогу.

Стрічка Сталінград не потрапила у шорт-ліст премії у номінації Найкращий фільм іноземною мовою.

“Я від самого початку сказав Федору Сергійовичу:”Ти навіть не сподівайся”. По-перше, у Сталінграді абсолютно не показаний ленд-ліз, де американська тушонка, не акцентовано увагу на американській ролі у перемозі, недостатньо політкоректний підбір акторів”, – заявив міністр на прес-конференції у Москві, зазначивши водночас що Оскар – це гранично політизована історія”.

 

До такого висновку міністр культури РФ прийшов, за його словами, після того, як головну нагороду у 2010 році отримав фільм Кетрін Бігелоу Повелитель бурі.

“З тієї пори, коли не дали Оскар Аватару, віддавши його Бурі в пустелі (Повелитель бурі – прим. ред.) – ніяких питань більше до Оскара немає”, – заявив міністр.

 

Мединський також порівняв ситуацію з фільмом Бондарчука з історією, яка сталася на Каннському кінофестивалі з фільмом Микити Михалкова Стомлені сонцем-2: Предстояння у 2010 році.

“15 хвилин стоячи всі плескали в долоні і тільки й думали: це буде Золота пальмова гілка або Гран-прі, а у підсумку жодного призу не отримує взагалі”, – заявив Мединський.

На його думку, це відбувається тому, що фільм “показує велич російського духу”.

 

Фільм Бондарчука розповідає про групу радянських солдатів, яким після невдалого контрнаступу радянських військ у 1942 році у Сталінграді вдалося вижити і закріпитися в одному з місцевих будинків. Командування дає наказ утримати будівлю за будь-яку ціну, але солдати обороняють не лише будинок, але і його останню мешканку – 19-річну дівчину Катю.

Головні ролі в картині виконали Петро Федоров, Олексій Барабаш, Дмитро Лисенков, Андрій Смоляков, Сергій Бондарчук, Марія Смольнікова та американський актор Томас Кречман.

 

Кореспондент

 • Igor Melnyk

  Это г..но больше 5 минут выдержать нельзя, не то что ОСКАРа давать..

 • Kokon Varvar

  Не вспоминается в фильме Коламбии пикчерс? Фильм действительно извращённый типа под себя любимого.

 • Gvyntyk

  Це лайно не варте жодної нагороди, так само як і тупий Аватар.

 • Зритель

  Фильм может конечно и про величие русского духа, правильнее наверное говорить воинской стойкости Советского солдата, но не в обиду россиянам Сталинград не как не достоин Оскара…