Від Amazon зажадали забезпечити працівникам прожитковий мінімум

*

Більш 50,000 людей підписали петицію з вимогою заплатити складським працівникам Amazon заробітну плату в розмірі прожиткового мінімуму.

Петиція на адресу глави Amazon Джеффа Безоса (Jeff Bezos) на сайті change.org вимагає підвищити заробітну плату працівникам складів компанії Amazon у Великобританії. Автор петиції Емілі Кенуей (Emily Kenway) пише: «У це Різдво Amazon найняв майже 15,000 додаткових працівників, щоб впоратися з різдвяним бумом. Однак зарплати багатьох з них не вистачить навіть на те, щоб купити найнеобхідніші для життя речі і продукти».

 

Хоча офіційна мінімальна погодинна ставка у Великобританії становить £ 6.31 на годину, організація Living Wage Foundation стверджує, що для досягнення рівня прожиткового мінімуму заробітна плата має становити £ 7.65 на годину в середньому по Великобританії і £ 8.80 – в Лондоні.

«У Amazon більш ніж достатньо коштів, щоб забезпечити своїм працівникам (як постійним, так і тимчасовим) заробітну плату на рівні прожиткового мінімуму … Дана петиція закликає Amazon визнати, що його працівники – теж люди, і у них є реальні потреби», – йдеться в документі.

 

У відповідь Amazon поділився посиланням на розділ на своєму сайті, в якому говориться, що середня заробітна плата нового працівника в компанії складає £ 7.05 на годину, тоді як через рік – £ 8.02 на годину. Сезонні робітники отримують 90% від початкової заробітної плати постійних працівників.

До британських критиків Amazon приєдналась німецька профспілка Verdi, яка заявила, що наступного року почне кампанію з покращення становища працівників Amazon в їх країні. Першим сигналом невдоволення стала страйк сотень працівників логістичних центрів Amazon в Лейпцігу і Бад-Херсфельді, що проходила з 16 по 21 грудня.

 

Сам глава Amazon не може поскаржитися на фінансові проблеми. Згідно з даними компанії Wealth-X, яка збирає інформацію про доходи найбагатших людей світу, тільки за 2013 стан Джеффа Безоса приросло на $ 11.3 мільярда і досягло рівня $ 34.4 мільярда.

 

Рro-books.ru