Продану на аукціоні Sotheby’s китайську каліграфію визнали підробкою

*

Твір каліграфії «Гун Фу Ті» («Gong Fu Tie»), продане на нью-йоркських торгах sotheby’s у вересні 2013 року і приписуване поетові Су Ши епохи династії Сун (X-XIII століття), назвали підробкою. Про це повідомляється в блозі Arts Beat газети The New York Times.

 

Роботу «Гун Фу Ті» придбав шанхайський бізнесмен і колекціонер Лю Ицянь за 8,2 мільйона доларів. Новий власник збирався виставити придбану каліграфію у своїй приватній галереї в Шанхаї і замовив її додаткову експертизу у фахівців з державного шанхайського музею. Три китайських мистецтвознавця, досліджували роботу, заявили, що вона є підробкою. За їх словами, зразок каліграфії був створений у період між 1820 і 1871 роками і, можливо, був скопійований навіть не з оригінальної роботи Су Ши.

 

Аукціонний дім Sotheby’s заперечує можливість підробки і наполягає на розслідуванні з залученням нових експертів. Колекціонер, у свою чергу, зазначив, що він готовий провести ще одну незалежну експертизу. У разі, якщо каліграфія все ж виявиться підробкою, Лю Ицянь розраховує отримати матеріальне відшкодування.

 

Аукціонний дім Sotheby’s і інші іноземні аукціонери, згідно з китайськими законами, не можуть продавати на території материкового Китаю картини або предмети мистецтва, певні культурні реліквії. Торги з участю подібних робіт зазвичай проводяться в Гонконзі, Лондоні або Нью-Йорку. Китайські ж аукціонні будинки останнім часом часто знаходяться під підозрою у продажу підроблених предметів мистецтва. Роботу мистецтвознавців, що встановлюють достовірність робіт, ускладнює те, що серед китайських майстрів каліграфії існує традиція копіювання робіт старих майстрів.

 

Твір Су Ши (1037-1101) вважається одним із найвидатніших зразків каліграфії. Згідно провенансу, вказаною аукціонним домом, раніше воно знаходилося у власності кількох відомих китайських художників і вчених.

 

Lenta.ru