Путін підписав указ про заснування трьох премій для дитячих авторів

*

З’явилися подробиці про премії для авторів, які пишуть для дітей та юнацтва. Нагадаємо, що про заснування цих нагород в галузі літератури і мистецтва Володимир Шляхин оголосив ще в березні 2013 року, і тільки тепер стало відомо, хто саме і за які заслуги може претендувати на значну грошову винагороду: фінансове забезпечення кожної їх премій складе 2,5 мільйона рублів.

 

По суті, премія одна, просто вручатися буде тричі на рік. Офіційно нагорода називається Премія Президента Російської Федерації в області літератури і мистецтва за твори для дітей та юнацтва. На її здобуття можуть висуватися громадяни Російської Федерації (один автор або колектив авторів, що складається з не більше, ніж трьох осіб), які створили оригінальні твори, які внесли значний вклад у цивільно-патріотичне, етичне та культурно-естетичне виховання підростаючого покоління, розвиток вітчизняної культури .

 

Окрім літературних творів, на отримання премії можуть претендувати роботи в наступних областях культури: архітектура, дизайн, кінематографія, образотворче, декоративно-прикладне, музичне і театральне мистецтво, бібліотечна справа, музейна та видавнича діяльність, художню освіту, збереження об’єктів культурної спадщини, збереження та розвиток національних культур народів Росії. Всі роботи повинні бути вже опубліковані (або оприлюднені іншим способом, залежно від того, в якому стилі мистецтва вони були створені).

 

Правом висунення претендентів на премію володіють лауреати Ленінської премії, Держпремії СРСР в галузі літератури і мистецтва, Держпремії Російської Федерації в області літератури і мистецтва; члени Російської академії наук, Російської академії освіти, Російської академії архітектури і будівельних наук, Російської академії мистецтв; володарі почесних звань «Народний артист СРСР», «Народний артист Російської Федерації», «Народний художник СРСР», «Народний художник Російської Федерації», «Народний архітектор Російської Федерації»; художні, вчені та наукові (науково-методичні) ради організацій культури, освітніх і наукових організацій. Особи, які висувають номінантів, повинні надати письмове обґрунтування свого вибору.

 

Якщо твір автора вже висунуто на якусь іншу премію державного значення, на дитячо-юнацьку воно претендувати не може. Прийомом і експертизою творів, висунутих на президентську дитячо-юнацьку премію буде займатися та ж сама  Рада, яка відповідає за організаційну роботу по Держпремії та премії президента для молодих діячів культури. Цією ж організацією встановлюються терміни подачі заявок на здобуття премії. Вручення нагород проходитиме на спеціально організованій урочистої церемонії. Фінансове забезпечення премії здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Метою Премії Президента Російської Федерації в області літератури і мистецтва за твори для дітей та юнацтва є стимулювання подальшої діяльності лауреатів та створення сприятливих умов для їх нових творчих досягнень. З повною версією положення про премії ви можете ознайомитися на офіційному сайті російського президента.

 

Рro-books.ru