Американський суд не повірив у змову Amazon і видавців

*

Суд не задовольнив позов незалежних книготорговців проти Amazon і видавців «великої п’ятірки».

Федеральний суддя Джед Ракофф (Jed Rakoff) відхилив позов незалежних книготорговців проти Amazon та найбільших видавців, що входять до «великої п’ятірки». Книгопродавці намагалися довести, що Amazon і видавці змовилися ускладнити продаж книг через систему Kindle шляхом використання Власної системи технічних засобів захисту авторських прав (DRM) компанією Amazon. Суддя Ракофф в 18-сторінковому вердикті стверджує, що для такого звинувачення не було ніяких підстав: «Позивачі не стверджують, що було укладено незаконну угоду. Замість цього вони посилаються на якісь абстрактні «усні дискусії або угоди про використання DRM». Позивачі навіть не стверджують, що такі дискусії були, вони стверджують, що ті могли бути. І крім того, позивачі не уточнюють, хто брав участь у цих гіпотетичних дискусіях або угодах – просто заявляють, що це могли бути «один або декілька» видавців і Amazon».

 

Позивачі – книжкові магазини Book House of Styuvesant Plaza з Олбані, штат Нью-Йорк, Fiction Addiction з Грінвіллі, штат Південна Кароліна і Posman’s Books з Нью-Йорка – подали позов у лютому 2013 року. Крім звинувачення в змові з видавцями, вони також звинувачували Amazon у спробі монополізувати ринок електронних книг.

 

На думку суду, використання компанією Amazon власної системи DRM не намагається виштовхати  незалежних книготорговців з ринку електронних книг, а лише не допускає продаж на Kindle книг конкурентами Amazon. «Позивачі погодилися з тим, що завдяки угоді між Асоціацією американських книгопродавців і Kobo незалежні книготорговці можуть продавати електронні книги видавців тим, хто не користується Kindle», – стверджується у висновку суду. І, хоча книготорговці скаржаться на те, що Kobo – незначний гравець на ринку електронних книг, формально «програма ААК-Kobo є живим доказом того, що позивачам не заборонено продавати електронні книги видавців».

 

У позові містилося і звинувачення на адресу Amazon в тому, що той монополізує галузь. Проте суддя відкинув і це звинувачення. «Позивачі скаржаться, що Amazon не дозволяє їм продавати електронні книги на пристроях і в додатках Amazon. Проте жодна компанія в світі не зобов’язана допомагати своїм конкурентам », – підсумовує Джед Ракофф.

 

Pro-books.ru