Опубліковано щорічний “чорний список” американських кіносценаріїв

*

 

У Мережу виклали «чорний список» кіносценаріїв за 2013 рік, що включає в себе найкращі написані у США кіносценарії, які з різних причин не були запущені у виробництво. З повним списком можна ознайомитися в блозі кінопродюсера Франкліна Леонарда і веб-розробника Діно Сіджаміка The Black List. У 2013 році до нього увійшло 72 сценарії.
Щоб скласти перелік, його творці опитали 250 кінопродюсерів. Кожен з опитаних вибрав від одного до десяти найкращих, на їхню думку, сценаріїв, за якими в 2013 році не були зняті фільми. Для попадання в список цього року сценарій повинен був набрати щонайменше шість голосів.
Найбільше голосів – 46 – набрав сценарій Ендрю Содроскі (Andrew Sodroski) Holland, Michigan (Холланд, Мічиган). У ньому розповідається про жінку, яка викрила свого чоловіка в невірності і почала самостійне розслідування.
На другому місці з 44 голосами виявився сценарій Аарона Берга Section 6 (Секція 6), що оповідає про роботу британської розвідувальної служби МІ-6. Третє місце з 39 голосами зайняв сценарій під назвою Frisco (Фріско). Його написав Саймон Стефенсон. У сценарії йдеться про взаємини сорокарічного лікаря-алерголога з п’ятнадцятирічною пацієнткою.
Також в «чорний список» цього року увійшла низка сценаріїв, заснованих на біографіях знаменитих людей. Продюсери голосували за історії про Стівена Спілберга, про телеведучого Фреда Роджерса, Льюїса Керолла, Оскара Уальда і Стенлі Кубрика.
Франклін Леонард придумав і склав перший «чорний список» у 2005 році. Відтоді він щорічно опитує від ста до п’ятисот кінофахівців, щоб довідатися, з яким цікавим сценаріями були зняті фільми в поточному році.
Більш ніж 200 проектів з тих, що в різні роки увійшли в перелік Леонарда, були згодом запущені у виробництво і стали успішними в прокаті. Зокрема, в «чорному списку» виявлялися сценарії картин Джуно, Джанго звільнений, Король говорить, Мільйонер з нетрів, Операція Арго та інші.

 

Кореспондент