Названо лауреатів російської премії «Дебют-2013»

*1

У Москві оголосили лауреатів чергового сезону незалежної літературної премії «Дебют», якою нагороджують письменників у віці до 35 років.

 

У московському театрі «Майстерня Петра Фоменка» увечері 12 листопада відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів 14 сезону незалежної літературної премії «Дебют». На заході була присутня величезна кількість гостей, яку деякі оглядачі навіть назвали «страхітливим». Призерів обрали з шорт-листа, в який увійшли двадцять претендентів, виділених журі з 100 кращих молодих письменників, які сформували раніше довгий список премії.

 

Головою журі «Дебюту» цього року був прозаїк Павло Санаєв, чия друга книга «Хроніки раздолбая» вже кілька місяців займає лідируючі позиції в рейтингу найбільш продаваних художніх книг Росії. Виступаючи на церемонії нагородження, Санаєв зазначив: «Переможцями стали ті автори, чиї роботи відрізняє не тільки цікава стилістика, а й харизма. Перевагою була наявність в текстах живих і нових спостережень».

 

Члени суддівської колегії особливо підкреслили, що цього року вони були одностайні в ухваленні рішень, суперечок і розбіжностей з приводу того, хто з фіналістів більше гідний премії, не виникало.

 

У номінації «Велика проза» нагородили Олексія Леснянского з села Хизил-Салда за повість «Отара йде на вітер». Олександра Решовська з Москви за добірку оповідань, яка була визнана кращим в «Малій прозі». Премія за кращий поетичний твір присуджена Літі Югай з Вологди за цикл віршів «Записки мандрівного фольклориста». Мінчанин Дмитро Богославський удостоївся нагороди в номінації «Драматургія» за п’єси «Зовнішні побічні» і «Дівки». Журі також відзначило призом добірку статей і есе Катерини Іванової з Саратова. Кращим фантастичним твором була визнана повість «Кіт Шредінгера» Антона Ботева з Москви.

 

Рro-books.ru