Американці все менше користуються послугами публічних бібліотек

*

Дослідження Pew Research Center «Відношення  американців до публічних бібліотек» показало, що бібліотеки відіграють в їхньому житті менш важливу роль. Водночас бібліотеки залишаються популярними. Internet Project – проект Pew Research Center – опублікував 11 грудня дані соцопитування, що проводилося серед американців у віці від 16 років і старше з липня по вересень 2013 року.

 

Результати опитування показують, що американці як і раніше цінують бібліотеки: 92% опитаних погодилися, що ресурси публічних бібліотек відіграють важливу роль у вирівнюванні шансів на успіх, а 81% згодні з тим, що в таких бібліотеках можна скористатися послугами, які навряд чи доступні де-небудь ще. Однак кількість американців, які відвідують бібліотеки як наживо, так і через Інтернет, зменшується. У 2013 році їх було 54%, в той час як рік тому – 59%. 55% погодилися з тим, що бібліотеки встигають за технічним прогресом, в той час як 34% не згодні з цим твердженням.

 

52% американців стверджують, що люди не потребують публічних бібліотеках так само сильно, як раніше. Автор звіту Pew Research Center, Кетрін Зікур (Kathryn Zickuhr) зазначає: «Хоча люди не так сильно покладаються на публічні бібліотеки, як раніше, вони все ще цінують бібліотеки як важливий ресурс для їх спільнот». У свою чергу, директор бібліотеки White Plains в Нью-Йорку Брайан Кенн і (Brian Kenney) стверджує, що результати опитування залишають більше запитань, ніж відповідей: «З одного боку, приємно знати, що багато американців все ще з теплотою ставляться до публічних бібліотек, але нам не вистачає даних про те, як саме вони користуються цими бібліотеками. Або, що ще більш критично, чого вони хочуть від бібліотек у майбутньому».

 

Найбільше вважають «дуже важливими» послуги публічних бібліотек жінки, афроамериканці і латиноамериканці, а також жителі з нижчим доходом і більш низьким освітою. Крім того, найбільш важливими бібліотеки вважають американці у віці 30-64 років, а також батьки з маленькими дітьми. Дане дослідження стало заключним у серії досліджень, присвячених бібліотекам. Перше було опубліковано в червні 2012 року і називалося «Бібліотеки, замовники та електронні книги». Друге вийшло в січні 2013 року і називалося «Бібліотечні послуги в часи цифрових технологій».

 

Серед інших недавніх досліджень Pew Research Center – оновлені дані про те, скільки американців володіє планшетами і користується ними для читання електронних книг.

 

Рro-books.ru