Євромайдан підтримують інтелектуали Європи

 

*Понад 200 європейських інтелектуалів написали лист до українців, в якому підтримують Євромайдан. Документ схвалили і підписали вчора, 9 грудня, у Мілані на Генеральній асамблеї «Нові дороговкази для Європи», скликаній Президентом Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

 

 

Подаємо текст звернення повністю:

 

 

«Дорогі друзі на вулицях Києва та інших міст!

 

 

Ми, громадяни Європи, мислителі, художники і вчені, які 9 грудня зібралися в Мілані, на Генеральній асамблеї, скликаній Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу в рамках ініціативи «Нові дороговкази для Європи», стежимо за подіями у Києві з великою увагою. Ми з гарячою симпатією ставимося до Вашої боротьби за свободу і демократію в Україні. Ваша сміливість і наполегливість є для нас явною ознакою того, що Ваша країна належить до родини вільних і демократичних країн об’єднаної Європи.

 

 

Ми хочемо запевнити Вас, що саме такими Ви вже є у наших серцях.

 

 

Нам важливі Ваша боротьба, Ваша мужність і Ваші довгі страждання. Наша підтримка – це міцне зобов’язання підтримувати Ваші проєвропейські зусилля. Нам би дуже хотілося побачити продовження, розширення і поглиблення процесу європейської інтеграції. Ми як люди, об’єднані повагою і відданістю високим цінностям свободи, демократії, верховенства права, культури і рівності, хотіли би побажати Вам мужності і підтримки у Вашій боротьбі за ці, спільні для нас цінності. Наше завдання – як європейців – дбати не тільки про політичні, економічні й адміністративні взаємозв’язки, а й про моральний клімат, внесок у який Ви зараз робите так відважно – для того, щоб Європейський Союз став гостинним домом для всіх європейських громадян.

 

 

Ми стоїмо на підтримку Ваших політичних в’язнів, які борються за Вашу свободу».

 

 

Під зверенням підписались данський журналіст і письменник Пер Ніхолм (Per Nyholm), чеський економіст, колишній радник Вацлава Гавела Томас Седлацек (Tomas Sedlacek), гендиректор Мистецького центру Bozar (Бельгія) Пол Дуярдін (Paul Dujardin), чеський мислитель, міжнародний книжковий автор та мислитель Томас Халік (Tomas Halik), австралійський журналіст Олівер Танзер (Oliver Tanzer) та ще понад 200 інтелектуалів, митців та вчених Європейського Союзу.

zik.ua