Кожен охочий зможе замовити журналістське розслідування

*Вебсайт Uncoverage, запущений в понеділок, діє за схемою публічного збору коштів на висвітлення тем і написання статей, пише New York Times

 

Автор проекту – підприємець Ізраель Мірски (Israel Mirsky). «Мене цікавить тема збідненого урану. Але якщо я хочу отриvати більше інформації, то єдиним вибором є купити газету, яка раніше про це писала, і відслідковувати нові матеріали. Це найменш ефективна для мене модель журналістики, що висвітлює тему, яка мене цікавить», – пояснює він ідею виникнення ресурсу.

 

Мірски вважає, що його ресурс буде корисний журналістам та редакторам для перевірки фактів і створення якісного матеріалу.

 

Uncoverage публікуватиме уже готові статті, але його засновник не проти того, щоби журналісти продавали свої матеріали іншим виданням.

 

Теми можуть пропонувати самі учасники проекту, але вони мають обов’язково становити суспільний інтерес. «Я не братиму гроші на статті про Майлі Сайрес», – жартує Мірски, додаючи, що його сайт – для журналістів зі значним досвідом: «Це не місце для старту кар’єри».

 

Комісія, яку отримуватиме uncoverage.com, становитиме 5-7% від кожної трансакції. Окремо, редактори сайту отримуватимуть певну частку від фінансування кожної окремої статті. Ця компенсація має стати мотивацією для них продовжувати розвивати тему. Вони ж розподілятимуть кошти, що надійшли на дослідження певного питання, між окремими проектами.

 

Партнером ресурсу уже стала неприбуткова група Center for Public Integrity, чиї проекти будуть висвітлюватися на сайті.

Mediasapiens