Оксфордська бібліотека виклала в Мережу Біблію Гутенберга

*

Ватиканська і Бодліанська бібліотеки виклали в Мережу оцифровані стародавні рукописи і друковані книги. Сайт з цифровими копіями книг був запущений у вівторок 3 грудня за участю британського фонду Polonsky Foundation, що підтримує різні культурні та освітні проекти. Зокрема, на новому ресурсі зберігається оцифрована копія так званої 42-рядкової Біблії, надрукованої Іоганном Гутенбергом в 1455 році і належить Бодліанской бібліотеці. Примірник, що зберігається в бібліотеці, входить до числа уцілілих 50 книг з першого накладу, виданого в друкарні Гутенберга.

 

Також на сайті представлені оцифровані сторінки з єврейських релігійних книг XI-XVI століть і релігійні тексти на латині і грецькій мові, датовані IX-X століттями. В даний час йде робота над оцифруванням інших текстів, що зберігаються у двох стародавніх бібліотеках. Повідомляється, що надалі на сайті з’явиться колекція грецьких рукописів Ватикану, яка включає в себе тексти Гомера, Софокла, Платона і Гіппократа. Бодліанська бібліотека, чия колекція значно більше ватиканської, планує оцифрувати рукописи і книги, які стосуються періоду з XV по XVII століття.

 

Про проект з оцифрування стародавніх рукописів і книг, запущеному британської Бодліанской і Ватиканської апостольської бібліотеками було оголошено в 2012 році. Всього планується викласти на сайт близько 1,5 мільйона сторінок. На реалізацію проекту, який був задуманий як чотирирічний, було виділено більше 3 мільйонів доларів. Бодліанська бібліотека і фонд Polonsky Foundation раніше вже працювали над подібним проектом. Вони оцифрували і виклали в інтернет близько 280 тисяч фрагментів Каїрської генізи – збори середньовічних документів, виявлених у сховище каїрській синагоги Бен Езри наприкінці XIX століття.

 

Бодліанська бібліотека в Оксфорді була заснована в XV столітті. Вона була названа на честь сера Томаса битливим – дипломата, який служив при дворі королеви Єлизавети, і відомого збирача старовинних мансукріптов. Ватиканська бібліотека також була заснована в XV столітті татом Миколою V. У ній зберігається найбільше в Європі зібрання рукописів Середньовіччя та епохи Відродження.

 

Lenta.ru