Російський письменник відмовляється представляти свою державу на Міжнародному книжковому ярмарку

 

*

Письменник Михайло Шишкін на Міжнародному книжковому ярмарку Non / fiction у 2013 році представлятиме Швейцарію. Про це повідомляється на сайті ярмарку, яка пройде в Центральному будинку художника в Москві з 27 листопада по 1 грудня.

 

На сайті повідомляється, що Швейцарія стане почесним гостем 15-го за рахунком книжкового ярмарку. Представляти швейцарську літературу на Non / fiction, згідно з повідомленням, будуть Михайло Шишкін, Метін Ардити, Шарль Левінські, Лукас Берфус «і близько десяти інших швейцарських авторів». День Швейцарії на ярмарку відбудеться 28 листопада. У цей день пройде ряд зустрічей і дискусій з представниками швейцарської літератури, серед яких Шишкін не заявлений.

 

У березні 2013 року Михайло Шишкін з політичних причин відмовився представляти Росію на великому міжнародному книжковому ярмарку «BookExpo America 2013». У листі, який автор направив до Росдруку, зокрема, говорилося наступне: «Мені як російській людині і громадянину Росії соромно від того, що відбувається в моїй країні. Беручи участь у книжковому ярмарку у складі офіційної делегації та користуючись наданими мені як письменнику перевагами, я одночасно беру на себе зобов’язання представляти державу, політику якої я вважаю руйнівною для країни, і систему, яку я не сприймаю».

 

Заступник голови Росдруку Володимир Григор’єв прокоментував заяву Шишкіна: «Так буває, коли російський письменник надовго відривається від батьківщини».

 

Михайло Шишкін живе у Швейцарії з 1995 року. Він пише німецькою та російською мовами. Найвідоміші видані російською мовою романи письменника – «Взяття Ізмаїла», «Венерине волосся» і «Письмовник» – були удостоєні премій «Російський Букер» (2000), «Національний бестселер» (2005) і «Велика книга» (2011).

 

Lenta.ru

  • Igor Sinchenko

    Считаю, что ТАК поступают ИСТИННЫЕ патриоты страны.