Вийшов фільм про роман Чарльза Діккенса із жінкою

*

На 53-му кінофестивалі у Лондоні відбулася прем’єра фільму “Невидима жінка”, режисером якої став британський актор Ральф Файнс. Це друга режисерська робота Файнса, відомого своїми ролями в “Англійському пацієнті”, “Списку Шиндлера”, а також серії фільмів про Гаррі Поттера. Режисерським дебютом Файнса став “Коріолан” – екранізація однойменної п’єси Вільяма Шекспіра, яка вийшла на екрани в 2011 році. “Невидима жінка” поставлена ​​за однойменною книгою Клер Томелін і розповідає про роман між Чарльзом Діккенсом і молодою актрисою Неллі Терни в останні роки життя письменника.

 

“Все почалося з книги про жінку, з якою у Діккенса був роман. Ця історія сильно вразила мене, – розповів Ральф Файнс на прес-конференції. – Звичайно ж, на першому плані була історія Хелен, але і Діккенс теж в ній важливий – це людина, відомий письменник, деталі життя якого раптом стають надбанням громадськості”.

 

“У мене є теорія, що в Вікторіанську епоху люди не прагнули до скандалу – це завдавало їм величезний дискомфорт. Вони прагнули за всяку ціну не допустити скандалу, – розповів режисер. – Навіть якщо у вашому особистому житті відбувалися речі, що виходять за рамки соціальних норм, про про них ніхто не знав – це було нормально. Але як тільки суспільство про них дізнається, ви потрапляєте в складну ситуацію. Сьогодні все по-іншому: сьогодні царює небезпечна цікавість, всі хочуть знати про особисте життя кожного. Десятки років роботи медіа призвели до того, що ми думаємо, що маємо право знати про особисте життя інших людей все. Діккенс ж був одержимий тим, щоб ніхто не дізнався про його роман з Неллі”.

 

Проблема кордонів між приватним і публічним стала однією з центральних у фільмі. Разом з цим, Ральф Файнс вважає, що жив би Діккенс в наш час, ситуація із таємною романом поза шлюбом була абсолютно іншою.

 

Ральф Файнс не тільки зрежисував “Невидиму жінку”, але і зіграв у ній одну з головних ролей. За його словами, йому так сподобався сценарій, що йому захотілося зіграти відразу всіх персонажів.

 

“Я думаю, що Ральф Файнс був народжений для того, щоб зіграти Діккенса, – заявила автор книги “Невидима жінка”. – Він поєднує в собі ті ж риси, що і Діккенс: з одного боку, здатність розважати людей і веселитися, а з іншого – якась таємничість і навіть похмурість. Я думаю, що Діккенс був дуже самотньою людиною. Адже він був дуже знаменитою людиною, навіть більш відомим, ніж члени королівської сім’ї на той час”, – вважає автор сценарію фільму.

Lb.ua