Літературознавці розгадали таємницю “смаглявої леді” з сонетів Шекспіра

*

Британські літературознавці знайшли підтвердження того, що “смаглявою леді” із знаменитих сонетів Вільяма Шекспіра була Чорна Люсі – повія, яка жила в лондонському районі Клеркенуелл. Про це повідомили сьогодні британські ЗМІ.

 

Встановити, хто був прототипом героїні у віршах поета, вдалося завдяки дослідженню професора університету англійського міста Чічестер Дункана Солкелда. У його розпорядження потрапили щоденники сучасника Шекспіра – жителя Лондона Філіпа Хенслоу. Вони виявилися “золотою жилою” для дослідника біографії видатного драматурга і віршотворця. Солкелд знайшов дані, що дозволили йому з повною визначеністю назвати історичну особистість, яка стоїть за “смаглявою леді” і згадується в 127 з 152 сонетів.

*

 

“Мова йде про Чорну Люсі, яка жила в лондонському районі Клеркенуелл і займалася проституцією, – заявив професор. – Вона була широко відома в театральних колах, оскільки жила в борделі, яким володів Джілберт Іст. Він був також власником лондонського театру “Роз” , який конкурував з “Глобусом”, де працював Шекспір​​”.
Джерело: <a href=”http://gazeta.ua/articles/culture/_literaturoznavci-rozgadali-taemnicyu-smaglyavoji-ledi-z-sonetiv-shekspira/452817″>Gazeta.ua</a>

 

 

Gazeta.ua