Нобелівським лауреатом з літератури стала канадка Еліс Мунро, а не Харукі Муракамі

*Сьогодні, 10 жовтня, о 14:00 у Стокгольмі Шведська Академія назвала ім’я володаря однієї з найбільш очікуваних і популярних з усіх п’яти нагород. Нобелівську премію з літератури отримала канадська письменниця Еліс Мунро як «майстер сучасної короткої прози».

 

Еліс Мунро опублікувала першу збірку розповідей – «Танець щасливих тіней» – у 1968 році і отримала за нього престижну канадську премію генерал-губернатора. Згодом вона ще двічі ставала володаркою цієї премії та кілька разів висувалася на Нобелівську премію з літератури. З-під пера Еліс Мунро вийшли збірки розповідей «Життя дівчаток і жінок», «Любов гідної пані», «Ненависть, дружба, залицяння, любов, шлюб», «Забагато щастя» та ін. У 2009 році Еліс отримала Міжнародну Букерівську премію.

 .

У червні 2013 року письменниця оголосила про завершення письменницької кар’єри. Про своє рішення більше не писати вона розповіла канадській пресі після того, як їй в Онтаріо була вручена літературна премія Trillium Book Award. Мунро, якій 10 липня 2013-го виповнилося 82 роки, заявила, що збірка оповідань «Дороге життя», що вийшла восени 2012 року, є її останньою книгою.

.
Нагадуємо, що серед головних фаворитів букмекерські контори називали японця Харукі Муракамі, американку Джойс Керол Оутс, угорця Петера Надаші і південнокорейського поета Ко Ун.

 

Церемонія нагородження лауреатів за традицією буде проходити 10 грудня в Стокгольмі в день смерті засновника Нобелівських премій – шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля.

Сума кожної з Нобелівських премій в 2013 році становить 8 мільйонів шведських крон (1,2 мільйона доларів США).

Друг Читача