У Польщі померла основоположник жанру іронічного детектива Іоанна Хмелевська

 

cvschka

У Польщі померла знаменита письменниця Іоанна Хмелевська, повідомляє TVN 24. Автор більш ніж 50 книг і основоположник жанру іронічного детектива померла на 82-му році життя.

 

Справжнє ім’я Іоанни Хмельовської – Ірена Барбара Івана Беккер, відзначає ИТАР-ТАСС. Вона народилася 2 квітня 1932 року у Варшаві. Закінчила архітектурний факультет Політехнічного інституту і довго працювала за професією. Повністю присвятити себе літературі вона вирішила в 1970 році.

 

Її творчий доробок – понад п’ятдесят романів, безліч гумористичних “посібників”, фейлетонів та книжок для дітей. Кількість опублікованих тільки в Польщі оповідань Хмелівської перевищує 6 млн примірників.

 

В Росії популярну польську письменницю називають основоположником жанру іронічного детективу. Сама Хмелевська говорила в інтерв’ю, що головне в її роботах – це гумор: “Забавность навколишнього світу проникає в мою прозу. Це не сатира, а презентація відбувається навколо нас ідіотизму”.

 

Як відомо, в жанрі іронічного детективу в Росії працює Дар’я Донцова. Вітчизняну письменницю, до речі, звинувачували в тому, що в її книгах є плагіат, і що “надихалася” вона в тому числі роботами Іоанни Хмельовської. Підозри з’явилися у добровольців, які в якості хобі відшукували, що і звідки “вкрала” Донцова.

 

newsru.com