Букмекери виявили «темну конячку» серед кандидатів на Нобелівку

*Букмекери помітили вал підозрілих ставок на норвезького кандидата на Нобелівку

Букмекерська компанія Ladbrokes заявила, що ставки на норвезького письменника Юна Фоссе «Нобелівська премія з літератури» підозріло швидко виросли, повідомляє The Guardian.

Представник Ladbrokes заявив, що коефіцієнт письменника виріс спочатку від 100 до 1 до 33 до 1, а потім до 14 до 1. Більшість ставок надійшло з Норвегії. Таким чином, Фоссе потрапив до числа фаворитів премії, що в букмекерській фірмі назвали «незвично різким для аутсайдера злетом».

1 жовтня букмекерська контора тимчасово призупинила прийом ставок на Юна Фоссе. 2 жовтня норвежець тимчасово і зовсім зник зі списку на сайті Ladbrokes. Однак до моменту публікації новини він повернувся в нього з коефіцієнтом 9 до 1, потрапивши таким чином на четверте місце.

Список кандидатів на Нобелівку в даний час очолює Харукі Муракамі з коефіцієнтом 3 до 1. Також до п’ятірки лідерів потрапили американська письменниця Джойс Керол Оутс (6 до 1 ), угорський прозаїк і драматург Петер Надаші (7 до 1) і південнокорейський поет Ко Ун (10 до 1).

Букмекерська контора Ladbrokes не вперше стикається з валом ставок на одного кандидата. У 2010 році схожа ситуація склалася навколо кенійця Нгугі Ва Тхіонго , чиї шанси всього за тиждень виросли від 75 до 1 до 6 до 1. Тоді ставки на кенійського письменника також були заморожені , а нобелівським лауреатом став Маріо Варгас Льоса .
Lenta.ru