Лист Чехова про “голопуп’я та голоніжжя” продадуть з молотка

chehЛист Антона Чехова до письменника, журналіста і видавця гумористичного тижневика «Осколки » Миколи Лейкина виставлено на торги аукціонним домом «Імперія». Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на директора аукціонного будинку Олексія Кудія. Аукціон під назвою «Антикварні книги, автографи та картки» пройде 5 жовтня в Москві.

 

Письменник відправляв послання з Москви до Санкт-Петербурга, де жив Лейкін, у лютому 1888 року. Текст листа опублікований в повному зібранні творів письменника.

 

У листі зустрічаються , наприклад, такі рядки: «Чому у Вас не працює Щеглов ? Це дуже корисний співробітник. По-друге: навіщо Ви так часто стали поміщати на першій сторінці голопуп’я і голоніжжя? Право, публіці тепер не до борделів. До того ж “Осколкам” не слід збиватися з раз заведеної програми».

 

Мова в посланні йде, ймовірно, про російського письменника і драматурга Івана Леонтійовича Леонтьєва , який працював під псевдонімом Щеглов . Під «голопуп’ям і голоніжжям» письменник мав на увазі обкладинки січневих і лютневих номерів журналу «Осколки» з малюнками Мечислава Далькевіча. Вперше лист був опублікований з купюрами .

 

Як повідомив агентству Кудій, автограф раніше зберігався в сімейному архіві Михайла Сокольникова, мистецтвознавця , літератора і одного з організаторів Спілки художників РРФСР.

 

У лот входить ще один лист. Послання, адресоване Сокольникову, було написане братом письменника Михайлом Чеховим. Також частиною лота стане рання фотографія Антона Чехова. Загальна вартість двох листів і знімка за попередніми оцінками становить від 600 до 700 тисяч рублів.

 Lenta.ru