Букмекери вкотре дають Нобеля Харукі Муракамі

murakamiБукмекери визнали японського письменника Харукі Муракамі найбільш перспективним претендентом на Нобелівську премію з літератури в 2013 році. Як повідомляється на сайті британської букмекерської компанії Ladbrokes, ставки на успіх Муракамі приймаються в співвідношенні 3 до 1.

 

Також в числі фаворитів значаться американка Джойс Керол Оутс (6 до 1) , угорець Петер Надаші (7 до 1) , кореєць Ко Ун ( 10 до 1) і канадка Еліс Мунро ( 12 до 1). З росіян до списку Ladbrokes потрапив тільки поет Євген Євтушенко, його шанси оцінюються як 100 до 1.

 

Муракамі не вперше стає фаворитом за версією букмекерів. Наприклад, в 2012 році незадовго до оголошення лауреата та ж Ladbrokes приймала ставки на успіх японця з коефіцієнтом 2 до 1. Проте премію присудили китайському письменникові Мо Яню . Пізніше, вже в 2013 році, Муракамі включили в шорт -лист престижної Дублінської літературної премії, також відомої як IMPAC, однак лауреатом став ірландець Кевін Баррі.

 

Харукі Муракамі, якому зараз 64 роки, із сучасних японських письменників користується у світі найбільшою популярністю. У числі найвідоміших його робіт – романи «Полювання на овець», «Денс, денс, денс», «Норвезький ліс» та інші. Муракамі – лауреат Премії Франца Кафки, Єрусалимської премії та інших літературних нагород.

Lenta.ru