У Росії стартував проект «Новини від класиків»: Бізнесмен в бігах заробляв на трупах

n2

Залучити інтернет -користувачів до читання за допомогою сучасної обробки анонсів творів класичної літератури покликана акція, реалізована за підтримки Росдруку і Книжкового союзу на базі магазину «ЛітРес ».

 

Почав роботу проект «Новини від класиків», який покликаний залучити до російської літератури молоде покоління. Інтернет-акція організована Федеральним агентством з друку та масових комунікацій за участю Російського книжкового союзу на базі книгарні «ЛітРес». Реалізовували проект рекламне агентство Slava і дизайнерська група Laika .

 

У рамках проекту анотації на твори російських класиків перетворили на помітні новини зі скандальними заголовками. Наприклад , сюжет «Анни Кареніної » помістили в рубрику «Світська хроніка» під назвою «Дружина високопоставленого чиновника покінчила з собою після сварки з коханцем» , а «Мертві душі» пропонуються в розділі «Кримінал» під заголовком «Бізнесмен в бігах заробляв на трупах» . Деякі новини забезпечені мінімалістичними обкладинками книг, розробленими спеціально для проекту. Акція проходить під девізом « Скандали. Інтриги. Хороші книги».

 

Подібні новини – тизери з 2 вересня з’явилися на провідних новинарних порталах Росії , які виступили партнерами проекту. При клацанні на «новину» користувач перейде на спеціально створений промо – сайт litnews.litres.ru , де зможе прочитати більш докладний опис книги, зроблений у тій же скандальній манері, у стилі сучасної пресси. Там же можна буде безкоштовно скачати сам твір з каталогу «ЛітРес», а також створити власну новину про обрану книгу . Автори найцікавіших анонсів отримають спеціальні призи , а закладки для книг з їх тизерами розкдалатимуть у найбільших книжкових магазинах Москви .

 

Незважаючи на те , що проект працює тільки один день, на сайті вже з’явилися роботи конкурсантів. «Собаче серце» , наприклад , описали , як « Московський лікар ставив досліди над тваринами, під час яких мало не втратив семикімнатної квартири», а залучити читачів до «Казки про царя Салтана » хочуть заголовком «Заздрість сестер стала причиною замаху на подвійне вбивство матері і дитини» .

 

Організатори зазначають , що акція покликана наочно продемонструвати, що за привабливістю сюжетів класична література не поступається новинам з перших шпальт найпопулярніших новинарних порталів. Також автори проекту хотіли показати , що багато проблем сьогоднішнього життя хвилювали наших креативних співвітчизників і кілька століть тому.

Pro-books