Голову німецького аукціонного дому заарештували за крадіжку цінних книг в Італії

aГолову німецького аукціонного дому Zisska & Shauer Герберта Шауера заарештували в Мюнхені за підозрою в причетності до розкрадання 600 томів із Неапольської бібліотеки Джіроламіні , повідомляє The Local. Шауер був затриманий 2 серпня, але його арешт отримав широкий розголос після того, як співробітники аукціонного дому виступили з протестом проти дій італійської поліції 28 серпня.

 

Представники Zisska & Shauer назвали звинувачення проти їхнього начальника абсурдними і безпідставними. Вони розповіли, що минулого року аукціонному дому було запропоновано через посередника продати 400 книг, які перебувають у приватній власності. Вони збиралися прийняти вантаж, коли німецька влада оголосила, що кілька куплених книг могли бути вкраденими з бібліотеки Джіроламіні. Всі отримані книги були одразу зняті з аукціону, але доказів того, що якісь з них перебували у власності Неапольської бібліотеки, досі немає. За словами представників аукціонного дому, партія з чотирьохсот книг досі знаходиться в Мюнхені.

 

Справа про злочин, у причетності до якого звинувачують Шауера, була заведено в 2012 році. Тоді за підозрою в систематичному розкраданні книг з бібліотеки був арештований її колишній директор Марино Массімо де Каро. Після суду Каро був засуджений до семи років позбавлення волі без права будь-коли знову займати державні посади. За даними слідства, у Каро могло бути більше десяти спільників. У 2012 році слідство підрахувало, що з бібліотеки пропало 257 книг, на сьогоднішній день мова йде вже про 600 цінних примірників, що належать до XVI -XIX ст.

Lenta.ru